Zastosowanie i właściwości młynków do zboża

Wialnie, potocznie zwane “młynkami”, to urządzenia, których użytkowanie sięga czasów średniowiecza. Ich prosta zasada działania polega na wstępnym oddzielaniu ziaren zboża od plew i większych zanieczyszczeń przy pomocy strumienia powietrza i różnicy ciężarów między ziarnami a niechcianymi kamieniami, piaskiem oraz pozostałościami płodów rolnych.

Do czego służą wialnie?

wialnie do zbożaWspółcześnie wialnie do zboża to urządzenia napędzane silnikiem elektrycznym. Są one szczególnie przydatne dla przedsiębiorców oraz rolników, których działalność gospodarcza opiera się na hodowli trzody oraz drobiu. Dzięki wialniom możemy bowiem z łatwością przygotować oczyszczoną paszę dla zwierząt w bardzo wydajnym procesie. Urządzenia te są ekonomiczne i zdecydowanie niezbędne we wszystkich procesach obróbki płodów rolnych. Niewielkie rozmiary i lekka konstrukcja wialni sprawia, że są one bardzo przystępne zarówno w transporcie, jak również w montażu i użytkowaniu. Przemyślane technologie oraz wysokiej klasy materiały, których używa się do produkcji wialni sprawiają, że są one niezwykle wydajne, energooszczędne i bezawaryjne. Wysoka precyzja, jaką gwarantują nam te urządzenia, pozwala na osiągnięcie bardzo zadowalających efektów i wysokiej jakości oczyszczonego materiału. Ceny nowych wialni zaczynają się w granicach niespełna tysiąca złotych, co czyni je bardzo budżetowym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa. Wialnie bardzo często stanowią elementy systemów magazynowania zboża, dzięki czemu do zbiorników może trafiać oczyszczony materiał, a także podlegać dalszemu oczyszczaniu w trakcie opróżniania silosu.

Wstępne oczyszczanie płodów rolnych jest bardzo istotną częścią ich obróbki. W procesie tym uzyskamy niezwykle czysty produkt wysokiej jakości. Zapewni nam to zarówno zdrową i bezpieczną paszę dla zwierząt hodowlanych, jak również zminimalizuje ryzyko zepsucia się materiału podczas jego długoterminowego magazynowania w silosach zbożowych.