Technologie introligatorskie w druku cyfrowym

Druk cyfrowy, mówiąc najkrócej, jest to druk realizowany wprost z komputera w postaci dostarczonych danych komputerowych. Drukarnia cyfrowa w Warszawie daje nam możliwość zmiany elementu graficznego lub tekstowego dla każdej innej odbitki- jest to personalizacja. Wizytówki, materiały reklamowe oraz biznesowe możemy otrzymać właśnie dzięki takim drukarniom, nie tylko tym z Warszawy. Znakomitym rozwiązaniem jest również drukarnia 24h, która pozwala na szybsze zrealizowanie zlecenia.

Drukarnia Warszawa

W przypadku drukudrukarnia w Warszawie cyfrowego stosuje się takie same technologie introligatorskie, co w przypadku innych druków.
•Sidoruk- jest to najbardziej tradycyjna metoda drukowania. Na napiętą siatkę, zazwyczaj wykonaną z nylonu, poliestru lub metalu nanosi się druk. Sidoruk jest stosowany do druku na tkaninach, w elektronice oraz grafice artystycznej. Również do drukowania jednobarwnego lub wielobarwnego, którym zajmuje się drukarnia warszawa na papierze, tekturze, foliach, płytach z tworzyw sztucznych, metalach oraz na przedmiotach o różnych kształtach np. butelkach.
•Nakład-jest to całkowita liczba wydrukowanych egzemplarzy. W grafice offsetowej jest to zazwyczaj 1000 egzemplarzy, dla druku cyfrowego może być to nawet 1 sztuka.
•Druk offsetowy- inaczej druk
płaski. Obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe, np. papier za pośrednictwem cylindra. Offset jest najczęściej stosowaną techniką druku. Możemy go podzielić na :
*druk offsetowy zwojowy (rolowy)-podłoże drukowe w postaci zwoju, farby lejne
*druk offsetowy arkuszowy- podłoże drukowe w postaci arkuszy, farby offsetowej o dużej lepkości utrwalane przez wsiąkanie i polimeryzację, a w przypadku farb UV i hybrydowych przez polimeryzację zainicjowaną nadfioletem.
•Zdjęcia
•Druk cyfrowy- jest stosowany, gdy nagłady nie są zbyt duże. Jest najczęściej stosowany gdy druk offsetowy nie jest opłacalny. Jakość druku cyfrowego jest bardzo zbliżona do druku offsetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *