Polerowanie, ceramic pro 9h, auto detailing i samochód

Profesjonalne polerowanie lakieru ma na celu przede wszystkim usunięcie zarysowań. Można je przeprowadzić przy użyciu maszyny polerskiej lub też ręcznie. Polerowanie ręczne jest krótkie, a także stanowi metodę mniej inwazyjną. Natomiast polerowanie z użyciem maszyny jest metodą bardziej skomplikowaną, ale jednocześnie efekt końcowy jest o wiele lepszym w porównaniu z metodą ręczną.

polerowanie-lakieruPonadto można wyróżnić trzy rodzaj polerowania, takie jak polerowanie nabłyszczające, polerowanie matowego lakieru, a także renowacja lakieru. Pierwsza metoda przeznaczona jest do aut, które nie posiadają rys oraz śladów utleniania się lakieru. Druga metoda niweluje niewielkie rysy i przeznaczona jest dla samochodów z widocznymi śladami utleniania się lakieru. Ostatnia technika usuwa głębsze defekty, które mogą być spowodowane porysowaniem przez gałęzie. Oprócz polerowania lakieru można także skorzystać z ceramic pro 9h. Jest to najbardziej ekskluzywna powłoka ochronna lakieru. Idealnie odprowadza brud oraz wodę, a także chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym i uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo lakier pozostaje przez długi okres czysty oraz lśniący.

Dbając o samochód należy także pamiętać o zabiegu jakim jest auto detailing. Zabieg ten dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny. Pierwszy, jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do wnętrza samochodu i polega na czyszczeniu oraz renowacji bagażnika, kokpity, podsufitki oraz wszelkich elementów plastikowych. Drugi rodzaj odnosi się powierzchni zewnętrznej samochodu i ma na celu czyszczenie, konserwację oraz renowację lakieru, elementów metalowych oraz chromowanych.

Każdy posiadacz czterokołowca powinien dbać o wygląd zewnętrzny swojego samochodu. Pozwala to nie tylko na estetyczny wygląd, ale daje możliwość przedłużenia żywotności naszego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *