Sprawdzone usługi księgowe

 

Niezależnie od tego czy prowadzimy mają czy też dużą firmę nasze biuro rachunkowe w Bydgoszczy powinno być wcześniej przez nas w jakiś sposób sprawdzone. Nikt z nas nie chce przecież mieć problemów z takiego tytuły jak źle prowadzona księgowość przez biuro, które miało zatrudniać samych specjalistów.

 

  • księgowośćPierwsze wrażenie
    Wchodząc do biura rachunkowe powinniśmy zadać sobie pytanie czy całość robi na nas dobre wrażenie. Jeżeli tak możemy przejść do rozmowy z osobami pracującymi w takim miejscu i zapytać o usługi księgowe, które mogłyby nas interesować w tym wypadku. W dobrym biurze doradzi się nam najkorzystniejszą dla nas opcje oraz oczywiście będziemy mogli zastanowić się i porozmawiać o kosztach jakie z tego tytułu będziemy musieli ponosić.
  • Podpisanie umowy
    Podpisując umowę na księgowość Bydgoszcz dobrze jest pamiętać przede wszystkim o tym, aby dokładnie przeczytać umowę, którą mamy podpisać. Tylko w ten sposób nie okaże się, że w jakiś sposób daliśmy się oszukać. Mimo że jest to biuro rachunkowe to jednak musimy zawsze mieć świadomość tego, że w interesach tak naprawdę nie powinno się nikomu ufać. Trzeba pamiętać tylko i wyłącznie o sobie samym. Interesy to bowiem nie przelewki.

W umowie powinny zawarte zostać najważniejsze informacje dotyczące chociażby wysokości płatności, sposobu rozliczania, czasu w jakim należy wpłacić określone kwoty a przede wszystkim w umowie powinien znaleźć się zapis, że dane biuro rachunkowe bierze odpowiedzialność za prowadzoną przez siebie księgowość. W praktyce oznacza to, że w razie jakichkolwiek problemów, złymi wyliczeniami czy źle uregulowanymi podatkami to nie my będziemy odpowiadać tylko nasze biuro. Jest to o tyle korzystne dla nas rozwiązanie, że w momencie jakichś problemów my jesteśmy „kryci”. W końcu wcale nie musimy się znać na sprawach księgowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *