Nowa kasa fiskala

Wiele przedsiębiorstw zostało bardzo mocno zaskoczonych, gdyż zostały wprowadzone nowe regulacje prawne i z racji czego muszą być wymienione wszystkie kasy fiskalne, które są starsze niż 10 lat. Jak się okazało nie były one wystarczająco zabezpieczone i zdarzało się że generowały nieprawidłowe raporty lub  były one w bardzo prosty sposób łatwe do podrobienia, nowe przepisy maja to zmienić.

Kasy fiskalne do wymiany

kasy fiskalneJak się okazuje większość firm oczywiście ma kasy fiskalne dużo starsze niż 10 la. Dzieje się to z tego powodu, iż jest to dość drogi zakup dla każdego z przedsiębiorstw, szczególnie małych zakładów handlowo-usługowych. Zakup pojedynczej kasy fiskalnej sięga czasem nawet 1500 zł, co jak wiadomo jest bardzo dużym wydatkiem dla nowo startującej i rozwijającej się firmy. Oczywiście szykują się protesty, gdyż dla wielu firm nagły wydatek ponad 1000 zł jest bardzo kosztowny tym bardziej, że składki ZUS również maja pójść w górę co nie jest na rękę wielu właścicielom firm,a  zwłaszcza nowo zarejestrowanym. Mimo to ministerstwo postanowiło już że do końca 2018 roku wszystkie przedsiębiorstwa muszą mieć certyfikowane kasy fiskalne, których rok produkcji jest nie starszy niż przed 2016 rokiem Oznacza to, że nawet nowe firmy będą musiały wymienić kasy, gdyż na początku bardzo często kupują oni używane kasy na wolnym gdzie można je odsprzedać.

Jak widać świat tradycyjnego biznesu jest bardzo trudny i wygenerowanie dodatkowego 1000 złotych dla wielu przedsiębiorców oznacza bardzo mocne nadszarpnięcie budżetu, ale do zmian trzeba się niestety dostosować. Mimo wszystko mamy nadzieję, że wiele firm upora się z tym wyzwaniem i do 2018 roku zdążą wymienić wszystkie kasy w swoich sklepach i firmach, gdyż czasem maja oni nie jedną sztukę.