Nowoczesne silniki szeregowe

 

Szukasz doświadczonej firmy, która od lat produkuje nowoczesne i wytrzymałe silniki szeregowe? W Polsce znajdziesz wiele sklepów oferujących sprzedaż różnego rodzaju silników. Silniki te wykorzystywane są przy produkcji pralek, zmywarek, betoniarek, samochodów czy nawet napędzają rowery. Najczęstszym zastosowaniem silnika elektrycznego są lokomotywy, elektryczne zespoły trakcyjne, czy też tramwaje.

Wykorzystanie silników szeregowych?

silniki szeregowe prądu stałegoSilniki szeregowe prądu stałego instalowane są w pojazdach, który napędza zestawy kołowe. Najczęściej jest to jeden zestaw kołowy, czyli dwa koła zamocowane na jednej osi. Praktycznie wszystkie obecne pojazdy należące do trakcji PKP napędzone są właśnie poprzez silniki szeregowe, najczęściej silniki czterobiegunowe z biegunami komutacyjnymi. Kiedy w polu magnetycznym umieścimy przewodnik z prądem to zawsze na ten przewodnik będzie działać siła wypychająca go z pola magnetycznego. Każdy silnik elektryczny składa się z dwóch podstawowych elementów, nieruchomego stojana z magnesami trwałymi lub elektromagnesami oraz ruchomego wirnika z komutatorem. W zależności od zastosowanych materiałów oraz mocy silnika, elementy te mogą się od siebie bardzo różnić, zarówno wyglądem, jak również ich sposobem wykonania. Czasami także wygląd zewnętrzny tego rodzaju silników będzie bardzo różny.

Silniki szeregowe o bardzo dużej mocy zawsze zastosujemy w trakcjach elektrycznych. Uzbrojenia skrojone wykonane są z płaskowników miedzianych, które izolowane są taśmą, a następnie zostają zaimpregnowane. Uzbrojenia wirników natomiast są wykonywane w postaci rozbrojów profilowanych, które montowane są w złotkach. Końcówki najczęściej są wyprowadzane do wycinków komutatora. Uzbrojenia najczęściej są zaklinowane w złotkach, a czoła uzbrojeń zabezpieczone przed działaniem sił odśrodkowych.