Kupiliśmy jednorazowe prześcieradło z gumką

Od zawsze pamiętam, że mamy problem z naszymi prześcieradłami. Nie wiem dlaczego one się tak bardzo niszczą, ale mamy już dosyć ich wymieniania. Doszło nawet do tego, że mam w szafie kilka zapasowych jeszcze nie otwartych paczek. Wiedziałam, że całkiem niedługo stracę cierpliwość i stało się to po naprawdę niedługim czasie. Trzeba było znaleźć jakieś rozwiązanie, ale jakie?

Jednorazowe prześcieradła – w sam raz dla nas!

prześcieradła jednorazowe z gumkąOdwiedziła nas kiedyś sąsiadka i całkiem przez przypadek weszliśmy na temat moich wiecznie zniszczonych prześcieradłach. Próbowałyśmy razem wymyślić powód, dlaczego te nasze prześcieradła faktycznie się psują. Może kupowałam nie takie materiały czy za niską jakość? W każdym razie doszłyśmy obydwie do wniosku, że na pewno straciłam za dużo pieniędzy już na prześcieradła, a przecież nie wiem czy faktycznie opłacałoby mi się zmieniać łóżko. Sąsiadka poradziła mi, żeby tymczasowo skorzystała z możliwości jaki dają prześcieradła jednorazowe z gumką. Nie miałam nic do stracenia. A skoro były o tyle tańsze to jak najbardziej było to dla mnie lepszą opcją. Po kilku dniach okazało się, że faktycznie wygodniej nam z tymi prześcieradłami jednorazowymi, jednak nie da się ukryć, że znaleźliśmy wadę w materacu. To właśnie przez wystającą część sprężyny nasze prześcieradła ulegały zniszczeniu. Jednak dlaczego prześcieradła jednorazowe z gumką nie przedzierały się na tej sprężynie? Było to dla nas niesamowite zaskoczenie. Sprawdziliśmy materiał, z którego były wykonane i faktycznie była to niezwykle trwała włóknina, która miała dobre właściwości i była bardzo odporna. Postanowiliśmy, że na razie pozostaniemy przy prześcieradłach jednorazowych. Nie było dla nas różnicy w użytkowaniu, ponieważ były bardzo miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Cenowo również nie wychodziło gorzej, dlatego wymiana materaca chwilowo okazała się zbędna.

Mogłoby się wydawać, że jednorazowe prześcieradła nie będą trwałe. Jednak my byliśmy w stanie wykorzystywać je nawet kilka razy. Ich wymiana nie było dla mnie wcale uciążliwa, a i zakupowanie ich w partiach po dziesięć sztuk stanowiło duże ułatwienie. Oczywiście z czasem wymieniliśmy materac, a prześcieradła jednorazowe zaczęliśmy używać dla gości.