Znaczenie panoram sferycznych

Fotografie są jedną z obowiązkowych pamiątek przywożonych przez nas z podróży. Zdjęcia panoramiczne są znane nam już od wielu lat. To właśnie dzięki nim możemy uchwycić kadr znacznie szerszy od tego tradycyjnego. W ostatnim czasie popularność zyskał nowy typ panoramy, który pozwala na przedstawienie rzeczywistości w interaktywnej formie.

Co warto wiedzieć o panoramie sferycznej?

panorama sferycznaPanorama sferyczna to nic innego jak ujęcie przedstawianego obrazu w pełnym wymiarze – całe otoczenie znajdujące się wokół nas staje się kadrem, dzięki czemu nie musimy zastanawiać się, z której strony najlepiej wykonać interesujące nas zdjęcie oraz jaką perspektywę uchwycić. Ten rodzaj panoramy daje nam wrażenie przebywania w oglądanej rzeczywistości, a możliwość sterowania widokiem pozwala na lepsze odczucia i szczegółowe zapoznanie się z interesującym nas miejscem czy przedmiotem. Aby wykonać dobrą panoramę sferyczną należy użyć aparatu fotograficznego z jak najszerszym zakresem widzenia lub programu komputerowego pozwalającego na łączenie ze sobą zdjęć. Najlepszą jakość zapewnią nam specjalne głowice statywowe przeznaczone do wykonywania tego typu fotografii. Warto również wspomnieć o tym, że panorama sferyczna to nie tylko wspaniała pamiątka z wakacji, ale również dobry sposób prezentacji przedmiotu lub miejsca, które chcemy zareklamować. Klient zainteresowany przedstawionym w ten sposób produktem ma szansę na dokładniejsze zapoznanie się z nim dzięki możliwości obejrzenia go z każdej strony. To samo tyczy się ofert biur podróży lub hoteli, które w sposób interaktywny pozwalają potencjalnym klientom na obejrzenie pokoju lub „przespacerowanie się” po terenie rekreacyjnym.

Panoramy sferyczne są ciekawym sposobem na przedstawienie otaczającej nas rzeczywistości w interaktywny sposób. Pozwalają one nie tylko na bardziej realne zapoznanie się z danym miejscem, ale również obejrzenie interesującego nas przedmiotu z każdej perspektywy.