Szafa przesuwna idealna dla zbieraczy

 

Kto z nas nie ma w mieszkaniu przynajmniej kilkunastu zbędnych przedmiotów? Ile mamy par butów, kurtek, spodni? Magazynujemy w naszych domach sporo ubrań, elektroniki, zapasów produktów spożywczych i innych drobiazgów. Chcemy jednak, aby przestrzeń, w której na co dzień się poruszamy była czyta i estetyczna. Jak to pogodzić?

Estetyczna przestrzeń z szafą przesuwną

szafy przesuwneWiele lat temu pojawił się „złoty środek” na ludzkie zbieractwo XX i XXI wieku. W modzie zaczęły być szafy przesuwne. Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią mieć dobrze zagospodarowana przestrzeń. Dziś możemy wybierać we wszystkich kolorach i rodzajach drewna. Mogą mieć dowolną ilość skrzydeł. Kupujemy gotowe lub robimy na zamówienie dokładnie skrojone pod wymiary w naszym mieszkaniu. Ta zamknięta przestrzeń daje nam możliwość ułożenia zarówno tych większych przedmiotów, jak koce, parasole, walizki, poduchy, ale też tych drobiazgów, które często gdzieś gubimy, jak biżuteria, bielizna, klucze i inne. W szafach możemy wykonać dowolne rodzaje półek, koszy, wieszaków. Zwykle wybieramy większe przestrzenie  na płaszcze czy swetry i mniejsze na ubranka dziecięce, książki czy inne bibeloty. To szafa, która może zasłonić nam całą ścianę w pomieszczeniu i pozwolić na nieumieszczanie tam już żadnego innego mebla do przechowywania. Daje pewną czystość wizualną. Na jej tle możemy nawet umieścić kanapę. Jeśli szafa jest ładnie wykonana w jednolitej kolorystyce, nada to tylko pomieszczeniu nowoczesności.

W większości domów spotkamy dziś szafy przesuwne. W korytarzu, salonie, sypialni, białe, czarne, brązowe i we wszystkich innych dowolnych kolorach. Łatwe w otwieraniu, ciche przesuwane drzwi oraz ogromna przestrzeń wewnątrz przekonują nawet najbardziej wybrednych użytkowników.