Sprawdzanie kosztu budowy myjni samochodowej

 

Od dawna po głowie chodził mi pomysł na świetną działalność gospodarczą. Ilekroć mijałem myjnie samochodowe w moim mieście, zawsze widziałem ogromną kolejkę, która nie ruszała się nawet do przodu. Skoro zapotrzebowanie było tak duże, to najwyższa pora była by coś z tym zrobić.

Koszty związane z budową myjni okazały się być niskie

koszt budowy myjniNim jednak w ogóle zacząłem sobie cokolwiek wyobrażać, postanowiłem realnie sprawdzić fakty. Przede wszystkim musiałem wiedzieć jak droga myjnia jest w budowie oraz obsłudze. Prawda jest taka, że nie wyglądało to na tani biznes, a moje fundusze nie były nieograniczone. Wysłałem zapytania do firm które zajmowały się budową myjni, by podały mi konkretne albo chociaż zbliżone ceny. Odpowiedzi przyszły jeszcze tego samego dnia, i muszę przyznać, że nie było źle. Zarówno koszty początkowe jak i stałe nie przerażały. Spodziewałem się raczej, że koszt budowy myjni będzie znacznie wyższy, ale wbrew pozorom nie było z tym tak źle. Oczywiście mimo wszystko musiałem mieć odłożone pewne oszczędności, nim mogłem wkroczyć w tę branżę. Bardzo podobało mi się podejście do klienta jednej z firm, które zajmowały się budową myjni. Postanowiłem dać im szansę – oferty i tak różniły się tylko i wyłącznie nieznanymi mi detalami. Ceny wszędzie były bardzo zbliżone więc nie musiałem się nad tym dodatkowo zastanawiać. Nim się obejrzałem, na moim placu stała wybudowana dla mnie myjnia samochodowa. Koszt faktycznie był tak niski, jak było napisane w mailu. Teraz mogłem zabrać się za zarabianie pieniędzy.

Nim się obejrzałem myjnia zapełniła się samochodami. Początkowo nie było ich zbyt wiele, ale później z każdym dniem myjnia przeżywała prawdziwe oblężenie. Mimo wszystko byłem w szoku widząc, jak wielkie zyski przynosi mi ta niepozorna i niedroga instalacja, wybudowana przez jedną z firm.