Sklep ekologiczny – czy faktycznie ma zdrowsze produkty?

Na temat żywności ekologicznej ostatnio pojawiło się wielu publikacji, zarówno w magazynach drukowanych, jak i w internecie. Jest to bardzo modny temat. Z jakiego względu stał się tak popularny?

Sklep ekologiczny i przydatne informacje

sklep ekologicznyNa pewno ma to dużo wspólnego z jej potencjalnie ich zdrowotnymi właściwościowymi. Wiele osób, w tym badacze, twierdzą, że żywność ekologiczna jest dużo zdrowsza od normalnej. Nie posiada ona w sobie sztucznych barwników, ani zapachów, nie ma konserwantów, zagęszczaczy, czy innych chemicznych substancji. Do uprawy roślin ekologicznych nie stosuje się oprysków, ani środków przeciw owadom, o ile nie są to naturalne, domowe sposoby. Taka żywność jaka oferuje hurtownia ekologiczna znajdziemy w każdym większym mieście.
Czy jednak taka żywność jest faktycznie zdrowsza od tej z normalnego sklepu spożywczego? Na ten temat relacje są podzielone. Jedni uważają, że dzięki takiemu zdrowemu jedzeniu możemy pozbyć się wielu chorób, schudnąć, poczuć się i wyglądać lepiej. Inni uważają, że to ściema, że takie jedzenie jest tylko droższe, a jego zdrowotne właściwości są wątpliwe. Co prawda, nie używa się tam oprysków, ale nie są one szkodliwe dla zdrowia jak niektórzy starają się nas przekonać. Wiadomo, że sklep ekologiczny nam tego nie powie, bo chce zarobić na swoich produktach. Będą twierdzić, że błonnik witalny jest lekiem na całe zło, ale faktycznie znajdziemy go w wielu innych produktach, które spożywamy.

Z tego właśnie powodu należy z rezerwą podchodzić do całej ekologicznej i zdrowej żywności i nie kierować się jedynie opiniami kolorowych magazynów. Należy mieć własne zdanie i nie przyjmować ślepo tego, co mówią nam tak zwani eksperci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *