Ścienny ogródek z ziołami

Od niedawna mieszkam w swoim pierwszym życiu mieszkaniu, które należy do mnie. Wcześniej, po wyprowadzce z domy, wynajmowałam mieszkania. Teraz w końcu jestem na swoim. Co prawda nie jest to jakieś wielkie mieszkanie, ale na początek idealne. Wychowałam się w domu jednorodzinnym i jestem nauczona tego, że warto jest hodować samemu warzywa, owoce czy zioła. Posadziłam więc kilka roślin jadalnych na balkonie, ale zabrakło miejsca na zioła. 

Dekoracja w postaci doniczek na ścianie

doniczka na zioła na ścianęKupiłam niedawno mieszkanie w pięknej, zielonej okolicy. Nie jest ono zbyt wielkie, ale w zupełności wystarcza na moje obecne potrzeby. W przyszłości na pewno będę chciała mieć dom, bo w takim się wychowałam. Na razie, jednak, tworzę sobie namiastkę możliwości, jakie stwarza posiadanie własnego domu jednorodzinnego. I tak na balkonie stworzyłam sobie mini ogródek z warzywami, jednak zabrakło mi miejsca na moje ukochane zioła. Uwielbiam doprawiać potrawy świeżymi ziołami. Smakują one zupełnie inaczej, niż zasuszone, paczkowane przyprawy. Koleżanka podpowiedziała mi, że istnieje coś takiego jak doniczka na zioła na ścianę, którą mogę sobie zawiesić na przykład w kuchni. Bardzo spodobało mi się takie rozwiązanie, dzięki któremu mogłabym mieć zioła na wyciągnięcie ręki praktycznie przez cały rok. Przy okazji takie doniczki na ścianie są doskonałą dekoracją każdego pomieszczenia. Bardzo ładnie prezentują się na przykład małe, metalowe doniczki, powieszone jednak obok drugiej.

Kupiłam niedawno mieszkanie w ładnej, spokojnej okolicy. Mam własny balkon, na którym stworzyłam mini ogródek z warzywami. Chciałam też gdzieś zasadzić zioła, żeby mieć zawsze świeże pod ręką. Na balkonie zabrakło mi miejsca, ale koleżanka podpowiedziała mi, że mogę w kuchni, na ścianie, umieścić doniczki i w nich hodować różne przyprawy.