Sauny suche nie muszą być drogie

 

Regularne korzystanie z sauny suchej jak i z łaźni parowej ma wiele korzyści dla zdrowia, urody i samopoczucia. Właściwe korzystanie z sauny rozluźnia mięśnie, oczyszcza organizm, wzmacnia odporność i niesie ze sobą wiele innych zalet. Łaźnia parowa i sauna sucha cena  nie jest wysoka, a zalet jest wiele. Choć sauny nie są w naszym kraju nowością to wciąż mało ludzi z nich korzysta, a także nie wie jak z nich korzystać właściwie.

Jak porównać ceny suchych saun

sauna sucha cenaOczywiście podstawą przed rozpoczęciem przygody z saunowaniem jest konsultacja z lekarzem, szczególnie jeśli cierpimy na jakieś choroby. Co warto wiedzieć przed pójściem do sauny? Przede wszystkim idźmy do sauny wypoczęci, a także nie po obfitym posiłku. Zabierzmy ze sobą klapki i co najmniej dwa ręczniki – jeden do wycierania się, drugi do kładzenia pod ciało w saunie. To nam wystarczy. Pamiętajmy, że do sauny wchodzi się nago. Wszelkie kostiumy kąpielowe, kąpielówki, biżuteria i inne drobiazgi zakłócają saunowanie i mogą dotkliwie poparzyć ciało. Klapki zostawiamy na zewnątrz. Jeśli koniecznie chcemy zakryć ciało to wybierzmy bawełniane lub lniane prześcieradło. Będąc na saunie pamiętajmy także, że podstawą jest higiena. Należy myć ciało zarówno przed jak i po skorzystaniu z sauny i to także wtedy, gdy przed wyjściem na saunę braliśmy prysznic. Podczas korzystania z sauny kluczowe jest schładzanie organizmu oraz odpoczynek, dlatego zarezerwujmy sobie odpowiednią ilość czasu. Faux pas w saunie, oprócz wstydliwego zakrywania ciała, są także głośne rozmowy i śmiechy.

Sauna to miejsce odpoczynku i relaksu dlatego powinniśmy zachować ciszę, nie przeszkadzać innym w korzystaniu z sauny, nie rozpraszać nikogo częstym wchodzeniem i wychodzeniem. Nieeleganckie jest też zaglądanie do sauny przez szybkę, a tym bardziej niepotrzebne otwieranie i zamykanie drzwi co powoduje dodatkowo wychłodzenie sauny.

 

Opublikowany w Dom