Rehabilitacyjne podróż dzięki refundacji PFRON

 

Jak wszyscy dobrze wiemy, każda forma rehabilitacji jest bardzo ważna dla osób niepełnosprawnych. Jest to bardzo trudna droga w drodze do odzyskania pełnej sprawności lub poprawy aktualnego stanu zdrowia. Okres wakacyjny jest bardzo trudnym czasem, ponieważ duża część rehabilitantów jest na urlopach. 

Codzienna rehabilitacja na wakacjach

turnus rehabilitacyjny z pfronInstytucja jaką jest Państwowy Fundusz Refundacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z różnymi wyspecjalizowanymi ośrodkami rehabilitacyjnymi jest w stanie zrefundować specjalny turnus rehabilitacyjny. Refundacja taka odbywa się w całości lub w większości i jest zależna od sytuacji materialnej osoby starającej się o wyjazd. Dlatego turnus rehabilitacyjny z pfron jest bardzo tanią możliwością wyjazdu wakacyjnego wraz z aktywną rehabilitacją. Niepełnosprawny starający się o dofinansowanie, może same zdecydować o miejscu do którego wyjedzie. Należy tylko brać pod uwagę, że w przypadku wyjazdu zrefundowanego wybrany ośrodek musi być zgodny z określonym i przypisanym profilem leczenia oraz być stu procentowo zgodny z wszelkimi zaleceniami lekarza, który jest prowadzącym. Wybrany ośrodek musi być na liście specjalnego rejestru do którego wpisane są wszystkie ośrodki tego typu. Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym trwa zazwyczaj czternaście dni. Rehabilitacja prowadzona jest codziennie na wysoce wyspecjalizowanym oraz światowej klasy sprzęcie obsługiwanym przez przeszkolonych fizykoterapeutów. Ośrodki takie znajdują się w całej Polsce.

Podsumowując wyjazd do ośrodka tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które muszą się rehabilitować a jednocześnie chciałyby gdzieś wyjechać w okresie wakacyjnym.  Ośrodki rehabilitacyjne wyposażone są w baseny lub jacuzzi co dodatkowo przyciąga osoby potrzebujące codziennych ćwiczeń. Warto skontaktować się z najbliższym oddziałem PFRON i spytać o aktualną ofertę ośrodków.