Pokój studencki przy uniwersytecie

Studia to dla wielu świetny czas, który można spędzić z dala od domu i nareszcie cieszyć się można wolnością i odpowiedzialnością za siebie. Jak już zdecydujemy się, gdzie chcemy studiować i dostaniemy się na wymarzony kierunek, warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Gdzie chcemy mieszkać? Lepszy będzie dla nas pokój przy uniwersytecie czy też może akademik? Trzeba sobie również odpowiedzieć na wiele innych pytań.

Więcej o wyborze pokoju studenckiego

pokój przy umkW niektórych krajach uczniowie mają obowiązek spędzić co najmniej pierwszy rok studiów w przylegającym do uniwersytetu akademiku. W Polsce jednak takiego nakazu nie ma i każdy może od razu wynająć sobie pokój lub też mieszkanie, w zależności od zasobności kieszeni i preferencji. Akademiki często znajdują się w pobliżu uniwersytetu, dlatego też nie nie ma problemu z dojazdem. Jeśli bardziej nastawiamy się na pokój w mieszkaniu, lepiej znaleźć taki, który będzie blisko naszego wydziału, dzięki temu zaoszczędzimy trochę czasu na dojazdy. Jeśli chodzi o Toruń, najlepiej znaleźć pokój przy UMK, gdzie znajduje się dużo bloków, dzięki czemu na pewno znajdziemy coś idealnego dla siebie. Akademiki często nie oferują pokoi jednoosobowych, dlatego też istnieje konieczność dzielenia pokoju z obcą lub nawet obcymi osobami, czego wiele osób po prostu nie lubi. Dla nich właśnie, wynajem własnego pokoju będzie najlepszą opcją.

Czas studiów jest jedyny w swoim rodzaju i warto go wykorzystać maksymalnie, jednak oczywiście nie zapominając o tym, co najważniejsze, czyli o intensywnej nauce. Pamiętajmy, że powinniśmy zachować zdrową równowagę. Niezależnie od tego czy wynajmujemy pokój przy uniwersytecie, czy też zdecydowaliśmy się na akademik, w którym mieszkamy wraz z innymi studentami.