Transportowe respiratory używane przez ratowników

 

W ratownictwie wykorzystywany jest sprzęt przenośny umożliwiający podtrzymanie funkcji życiowych pacjentów i osób poszkodowanych. Do najbardziej popularnych zaliczony jest respirator, który wspomaga lub całkiem zastępuje mięśnie biorące udział w oddychaniu.

Niezastąpiony respirator mobilny

respirator transportowyWymuszone jest oddychanie nawet w przypadkach kiedy pacjent w wyniku urazu lub podania leków blokujących nie jest w stanie samodzielnie oddychać. Najczęściej wykorzystywany jest respirator transportowy będący kompaktowym urządzeniem stanowiącym podstawowe wyposażenie ambulansów i służb medycznych. Pozwala na wentylację pacjenta po zaintubowaniu lub przez maskę. Nowoczesne urządzenia wykorzystywane są tam, gdzie potrzebne jest prowadzenie wentylacji zastępczej. Wytrzymała i prosta konstrukcja, a także intuicyjna obsługa daje szeroki zakres trybów wentylacji. Umożliwia niezależną regulację parametrów objętości i częstości oddechów, indywidualne ustawienie parametrów w zależności od potrzeb pacjenta. Na wyposażeniu znajduje się wiele dodatkowych narzędzi ułatwiających szybką i sprawną pomoc służb medycznych. Urządzenie jest niezwykle kompatybilne i funkcjonalne, a wymiary i waga pozwalają na użycie w każdych, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wbudowanej baterii, a także zasilaniu sieciowym możliwe jest do użycia w warunkach ambulansu i w terenie.

Nowoczesne urządzenia umożliwiają skuteczną i sprawną wentylację zastępczą nawet w najtrudniejszych warunkach. Posiadają wszystkie możliwe tryby zapewniające niezawodną regulację, taką jak tryb CPR zapewniający wentylację w czasie RKO, tryb natychmiastowego rozpoczęcia wentylacji, a także wentylację manualną. Daje możliwość regulowania częstości oddechów, przelicza objętość minutową i daje możliwość regulowania stosunku wdechu do wydechu.