Obowiązkowe szkolenie wstępne BHP w Warszawie

 

Kilka miesięcy przeprowadziłam się do Warszawy, w której planowałam znaleźć lepszą pracę. W mojej rodzinnej miejscowości niestety ciężko było mi znaleźć dobrze płatne zajęcie, które pozwoliłoby mi wieść spokojne i dostatnie życie. Postanowiłam przenieść się więc do Warszawy, ponieważ wszyscy moi dawni znajomi zapewniali mnie o tym, że pracy tam nie brakuje. Muszę przyznać, że mieli oni słuszność, ponieważ po zaledwie kilkudniowym pobycie w stolicy udało mi się znaleźć satysfakcjonującą mnie na początek pracę na magazynie. 

Przebieg szkoleń wstępnych BHP w warszawskich firmach

szkolenie wstępne bhp w WarszawieKiedy tylko dostałam pracę na magazynie, mój nowy szef poinformował mnie o tym, że przed rozpoczęciem pracy będę musiała przejść jeszcze przez obowiązkowe szkolenie, podczas którego zapoznam się z zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Wymagane szkolenie wstępne BHP w Warszawie miało trwać zaledwie kilka godzin. Następnego dnia o wyznaczonej przez szefa godzinie udałam się na indywidualne szkolenie, podczas którego kompetentny specjalista BHP zapoznał mnie ze wszystkimi zasadami, które będę zmuszona przestrzegać podczas pracy. Zostałam również poinformowana o przysługujących mi prawach, a wiedza ta okazała się dla mnie bardzo przydatna. Na samym końcu dowiedziałam się również tego, w jakiej odzieży będę wykonywała powierzone mi obowiązki. Na koniec kursu musiałam rozwiązać jeszcze krótki test weryfikujący moją wiedzę, który udało mi się zaliczyć.

Z perspektywy czasu cieszę się, że mogłam odbyć tego typu kurs, który pozwolił mi lepiej zrozumieć jakimi prawami rządzi się moja praca. Dzięki niemu czuję się znacznie bezpieczniej, ponieważ wiem już, na jakie zagrożenia powinnam zwracać szczególną uwagę. Co najważniejsze jednak kurs sprawił, że znacznie szybciej zaadoptowałam się w nowym miejscu, dzięki czemu jestem teraz bardzo produktywnym, kompetentnym pracownikiem.