Nowoczesny piec do sklepu

Najczęściej robiłam w zakupu w jednym z dwóch sklepów, jakie znajdują się na moim osiedlu. Mieli dobre ceny i produkty znanych marek. Jeden sklep bardziej mi odpowiadał, bo mieli tam lepsze pieczywo i dlatego zwykle szłam tam na zakupy. Ostatnio jednak sąsiadka zachwalała pieczywo w drugim sklepie, więc postanowiłam to sprawdzić.

Piec do wypieku pieczywa

piec sklepowyPo wejściu do sklepu czułam że coś jest inaczej niż zazwyczaj. Dopiero po chwili uzmysłowiłam sobie, że to zapach świeżego pieczywa. Pachniało apetycznie i aż chciało się jeść. Myślałam, że zmienili dostawcę pieczywa i teraz jest ono lepsze, ale okazało się inaczej. Po dojściu do stoiska z chlebem zobaczyłam piec sklepowy. W nim piekły się trzy blachy świeżutkich bułeczek i jedna blacha chleba. Piec stał tuż przy półkach na pieczywo i pokazywał ile jeszcze czasu zostało do końca pieczenia. To bardzo ułatwiało sprawę, bo jeśli ktoś widział że miejsce na pieczywo jest puste, ale piec kończy pracę, to mógł poczekać na świeży wypiek. Panie w sklepie sprawnie obsługiwały owy piec i niemalże co chwila dokładały nowych bułek by się piekły. Nowoczesny piec na pewno sprawił, że więcej klientów zaczęło wybierać ten sklep. Zapach świeżego pieczywa zawsze dobrze się kojarzy i sprawia, że człowiek robi się głodny. Sama nie raz czekałam aż skończy się cykl pieczenia by zdobyć bułki. Przyglądałam się zatem jak piec pracuje. Miał elektroniczny wyświetlacz i programator, drzwiczki były szczelnie zamykane i nikt niepowołany nie mógł ich otworzyć.

Dodatkowo widać było, że piec piecze równomiernie całe pieczywo, więc nie było tak jak często bywa, że jedna bułka jest spalona, a druga całkiem blada. Odkąd piec pojawił się w tym sklepie to tylko w nim robię zakupy. Zawsze mam gwarancję że kupię to co chcę i będzie to świeże.