Dobry fotel dla pasjonatów gier

 

Granie w gry komputerowe stało się już sportem. Osoby, które są zainteresowane taką aktywnością muszą spędzać dużo czasu przed ekranem komputera lub konsoli. Potrzebują w takim razie foteli, które zadbają o ich kręgosłup i pozwolą spędzać ten czas wygodnie. Jak skonstruowany powinien być fotel dla gracza, aby był bezpieczny dla zdrowia?

Najlepsze fotele do gier

fotele dla graczyFotel powinien być skonstruowany tak, aby po dłuższym czasie grania nie bolał nikogo kręgosłup. Ważne, aby fotele dla graczy stabilizowały łopatki oraz dolny odcinek kręgosłupa. W miejscu, gdzie styka się odcinek lędźwiowy z fotelem powinny być wypustki, aby gracz mógł siedzieć w pozycji wyprostowanej. Wysokość fotela musi być regulowana, aby nawet najmłodsi gracze mogli stopami dotykać podłoża. W ten sposób zapewnia się bezpieczną pozycję. Trzymanie za myszkę lub klawiaturę wiąże się z koniecznością montażu w fotel podłokietników. Powinny być nieco niżej, niż poziom biurka. Najlepiej jeśli będą średnio miękkie, tak, aby nie wgniatały się pod łokciami osoby grającej. Fotele dla graczy mogą mieć inne dodatki, które uprzyjemnią grę. Są takie, które mają przedłużony podłokietnik, a na jego końcu miejsce na myszkę komputerową. Niektóre z nich posiadają nawet półkę na klawiaturę, którą można dokręcić do oparcia. Jest to bardzo wygodne, ponieważ utrzymywanie prawidłowej postawy podczas siedzenia przyniesie korzyści w przyszłości.

Fotel w którym gracz spędzi dużo czasu musi być wytrzymały. Ceny takich foteli są wyższe, niż standardowych dlatego jego użyteczność nie może zmniejszyć się nawet po latach użytkowania. Nie wspominając już o tym, że takie miejsce do siedzenia powinno być stylizowane w nowoczesny sposób, który zachęci graczy do zakupu. Najpopularniejsze jest połączenie czarnych i czerwonych kolorów.