Niezbędne chwytaki do papieru

Wózki widłowe, maszyny z ramionami teleskopowymi, są popularnie wykorzystywane w wielu magazynach, czy w firmach produkcyjnych. Służą one do przenoszenia załadunku i układania ciężkiego towaru w magazynie. Jednak muszą posiadać odpowiednie chwytaki.

Jak wyglądają chwytaki do rol papieru?

chwytak do rol papieruPraca wykonywana wózkiem widłowym wcale taka prosta nie jest, gdyż wymaga dużej dokładności i precyzji w ruchach. Poza tym na operatorze ciąży duża odpowiedzialność za towar, który transportuje. W firmach produkujących papier, jest on zwijany na rolki i w całości może ważyć nawet kilkaset kilogramów. Żeby operator wózka widłowego mógł go odpowiednio chwycić, musi posiadać chwytak do rol papieru. Jest to specjalnie przystosowana końcówka, która składa się z dwóch, niezależnie działających ramion. Z wyglądu przypomina on duże szczypce, którymi się łapie dużą rolkę i przenosi w dowolne miejsce. Każde ramie chwytaka może być podzielone na dwa mniejsze, które ułatwiają zabranie jednocześnie dwóch rol o odmiennej wielkości. Na końcach ramion chwytaka przytwierdzone są specjalne gumy, które przeciwdziałają wyślizgnięciu się papieru. Żeby chwytanie było skuteczne, to końcówka musi posiadać odpowiedni system hydrauliczny, który pozwala na dobranie odpowiedniej siły nacisku do roli papieru. Ramiona chwytaka są na tyle sprawne, że można nimi złapać rolkę leżącą bokiem na ziemi, a następie obrócić do właściwej pozycji, dzięki funkcji obrotowej. Wprawnemu operatorowi na pewno nie sprawi kłopotu obsługa takiego chwytaka.

Chwytaki są na tyle uniwersalne, że pasują do różnych urządzeń tupu wózki widłowe, ciągniki rolnicze, czy ładowarki teleskopowe. W magazynie z papierem, taki sprzęt jest niezbędny, bo to jedyny skuteczny sposób na przenoszenie rol z papierem.