Niewygodny bagaż


Linie lotnicze prześcigają się w promocjach i konkurencyjnych ofertach. Oferują absurdalne już ceny w wysokości jeden grosz za bilet w jedną stronę w dowolne niemal miejsce.

podróżeNie wspominają jednak o dodatkowych opłatach czyhających na niczego nie spodziewającego się klienta: ubezpieczenia w czasie lotu, opłatach lotniskowych, podatkach lokalnych, opłacie za bagaż, słonej dopłacie za nadbagaż oraz opłacie za ubezpieczenie tegoż. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tą ostatnią opłatę. Każdego roku linie lotnicze gubią setki tysięcy sztuk bagażu, które albo odnajdują się po wielu miesiącach na drugim końcu świata albo nie odnajdują się wcale. Warto ubezpieczyć się przed takim przykrym wypadkiem, tym bardziej, że jego koszt jest nieporównywalnie mniejszy niż potencjalna strata wynikająca ze zgubienia bagażu.

Jednak nawet po zsumowaniu wszystkich dodatkowych opłat, okazuje się, że praktycznie nie mamy alternatywnego środka transportu w takiej cenie i o takiej szybkości, szczególnie jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *