Nierdzewne śruby łączeniowe

Można by pomyśleć iż śruby do łączenia drewnianych konstrukcji są dość trywialnym elementem wyposażenia, aczkolwiek w praktyce często okazuje się iż używanie śrub o miernej jakości daje równie mierne rezultaty. Słabej jakości śruby ulegają korozji bardzo szybko, i obluzowują łączenie, powodując jednoczesne niszczenie desek.

Najlepsze śruby do łączenia drewnianych konstrukcji

śruby do drewna nierdzewneDobre śruby konstrukcyjne będą spełniać swoje zadanie przez cały czas istnienia konstrukcji a co więcej, w wielu przypadkach mogą być nawet używane ponownie po wykręceniu z pierwotnego miejsca montażu, nawet po kilku latach. Najlepsze śruby do drewna nierdzewne można dostać w hurtowniach budowlanych, u samych producentów i w wielu zakładach narzędziowych, zajmujących się również wykonywaniem gwoździ, śrub i podobnych elementów montażowych. Montażowe śruby do konstrukcji zewnętrznych są fabrycznie pokrywane warstwą metalu nie ulegającemu korozji, najczęściej będącym stopem aluminium czy podobnego nierdzewiejącego metalu lekkiego, i traktowane powłoką twardego tworzywa, które minimalizuje ścieranie w trakcie montażu śruby w wybranym miejscu. Zwój śrub jest ciasny, więc doskonale utrzymuje łączone elementy w całości przez bardzo długi czas, nawet w silnie niesprzyjających warunkach. Śruby te mają główki pasujące zarówno do śrubokrętów imbusowych, krzyżakowych, jak i płaskich.

Najczęściej wkręcane są za pomocą narzędzi elektrycznych, więc rodzaj klucza czy śrubokręta używanego do ich montażu ma niewielkie znaczenie, zwłaszcza iż montaż z użyciem sprzętu elektrycznego umożliwia pewne ich zamocowanie w wybranym miejscu. Są na tyle uniwersalne iż mogą być wykorzystane do mocowania drewna, tworzywa sztucznego, czy nawet lekkich elementów metalowych równie skutecznie.