Miękki kokon bawełniany

Większość przyszłych mam kompletuje wyprawkę dla swojego dziecka na kilka miesięcy przed jego narodzinami, aby móc wszystkiego dopilnować na czas. Lista rzeczy do kupienia jest naprawdę długa, choć nie zawsze wszystko jest niezbędne.

Jak są wykorzystywane kokony niemowlęce?

kokon bawełnianyRodzice, którzy oczekują na swoje pierwsze dziecko, nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad dzieckiem i nie wiedzą co im faktycznie będzie bezwzględnie potrzebne. Dlatego też najczęściej zdają się na opinię innych, bardziej doświadczonych rodziców. Wielu z nich radzi, aby kupować kokon bawełniany lub w wersji minky, ponieważ jest on bardzo przydatny od pierwszych dni życia dziecka. Jak wiadomo maluchy szczególnie w pierwszych miesiącach życia lubią mieć ciasno i ciepło, gdyż takie warunki panowały w brzuszku mamy. To dla nich bezpieczna przestrzeń którą znają, a kokon im umożliwia przebywanie w podobnych warunkach. W sprzedaży znajdziemy modele w całości wykonane z bawełny lub miękkiego materiału minky. Kształtem przypominają one pontony z podwyższonymi brzegami, gdzie na środku znajduje się niewiele miejsca dla maluszka. Brzegi posiadają ściągacze, dzięki którym możemy dowolnie regulować szerokość i długość kokona do wielkości dziecka. Spód stanowi miękka pianka lub specjalna włóknina, które są odpowiednio wyprofilowane. Przeważnie kokony służą do spania dla dzieci, ponieważ stanowią bezpieczną przestrzeń, z której na pewno nie wypadną. Również można je stosować jako ciepłe materacyki w gondolach.

Na kokony bawełniane decyduje się wielu rodziców, bo można je wykorzystywać na wiele sposobów. Szczególnie się przyda jeżeli planujemy z maluchem spać, gdyż w kokonie będą one zabezpieczone przed przygnieceniem w trakcie snu czy nawet zbytnim zakryciem kołdrą.