Kształt siodła skokowego

Kiedy udamy się do sklepu jeździeckiego i będziemy oglądać siodła do jazdy konnej, bez większego problemu zauważymy, że produkty różnią się między sobą wielkością, ale też i ukształtowaniem. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ w zależności od typu jazdy konnej, jaką uprawiamy, nasze oczekiwania w zakresie funkcjonalności siodła mogą być różne, a producenci starają się na nie odpowiadać.

Wybór siodła skokowe

siodło skokoweWłaściwie w każdym stylu jazdy konnej występują skoki przez przeszkody, w przypadku których ważny jest odpowiedni dobór siodła, które będzie gwarantowało nam pełen komfort uprawiania jeździectwa konnego. Na polskim rynku znajdziemy siodła skokowe, które produkowane są przez różnych producentów, dzięki czemu cechują się one dość zróżnicowaną odpornością na uszkodzenia. Oczywiście, z uwagi na fakt, iż konieczne jest dopasowanie siodła do naszych indywidualnych potrzeb, każde siodło skokowe, które proponowane jest nam w sprzedaży dostępne jest w wielu różnych wariantach w zakresie wielkości, dzięki czemu możemy dopasować je do naszej sylwetki. Siodło skokowe musi charakteryzować się odpowiednią miękkością, by podczas wykonywania skoku na grzbiecie konia siodło zadziałało jak amortyzator. Jednocześnie musi być ono wytrzymałe w zakresie pojawiania się ewentualnych odkształceń, które – w przypadku produktu wysokiej jakości – nie powinny mieć miejsca nawet w momencie częstego użytkowania.

Kiedy po raz pierwszy kupujemy siodło i nie wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, by zakupić produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzenie stacjonarnego sklepu jeździeckiego, gdzie specjalista pomoże nam w wyborze najlepszego produktu. Zwykle ważna jest dla nas wytrzymałość, funkcjonalność, a także stosunek jakości do ceny siodła.