Metody pracy w psychoterapii

Z wielu dostępnych metod psychoterapii które są prowadzone, na dużą uwagę zasługuje terapia psychodynamiczna. Do niedawna jeszcze nie tak popularna, jednak ze względu na trwałe efekty zyskuje coraz więcej zwolenników. 

Charakter pracy w psychoterapii psychodynamicznej

skuteczna psychoterapia psychodynamiczna we WrocławiuGłówne założenia terapii psychodynamicznej opierają się na psychoanalizie Zygmunta Freuda. Niezmiernie ważne jest indywidualne podejście terapeuty do pacjenta, ustalenie celu terapii, a także akceptacja i zrozumienie. W trakcie całej terapii pacjent ma ogromną możliwość wyrażenia wszystkich swoich odczuć, myśli i emocji. Dzięki temu, praca z terapeutą za pomocą metody psychodynamicznej pozwala na zrozumienie poszczególnych emocji oraz ich związku z wydarzeniami z przeszłości. Podczas trwania terapii, uwaga skupiona jest również na konfliktach wewnętrznych i ukrytych potrzebach. Skuteczna psychoterapia psychodynamiczna we Wrocławiu wpływa na poprawę funkcjonowania w różnych aspektach życia społecznego. Efekty terapii widoczne są w relacjach partnerskich i rodzinnych oraz w życiu zawodowym. Osoby które przeszły terapię bardziej efektywnie określają cele, budują trwalsze relacje z innymi ludźmi, zyskują większe umiejętności radzenia sobie z sytuacjami stresującymi w codziennym życiu. Metoda ta przynosi duże efekty przy zaburzeniach lękowych, nerwicowych i depresyjnych. Jest też nieoceniona w przypadku różnego rodzaju zaburzeń osobowości : schizofrenii, chorobie afektywno – dwubiegunowej, borderline. 

Zdecydowanie się na psychoterapię może mieć kluczowe znaczenie w obszarze kolejnych podejmowanych działań. Terapia często pomaga w określeniu kierunku życiowego oraz zrozumieniu reakcji zarówno własnych jak i bliskich nam osób. Ułatwia też wyjście z dotychczasowych niekorzystnych dla nas schematów.