Metal jako materiał konstrukcyjny regałów

Osoby pracujące w biurowcach mają styczność przede wszystkim z dokumentacją, która musi być we właściwy sposób przechowywana. O ile w przypadku większych firm wydzielane są specjalne pomieszczenia, w których tworzone są archiwa, o tyle w mniejszych przedsiębiorstwach istnieje potrzeba wygospodarowania przestrzeni z już istniejących pomieszczeń.

Biuro miejscem przechowywania dokumentacji

regały biurowe metaloweW takich przypadkach często wykorzystywane są biura, w których istnieje możliwość dostawienia mebli na których umieszczane są dokumenty. Mowa tutaj o rozwiązaniu wykorzystującym regały dopasowane do dostępnej przestrzeni. Przedmioty takie jak regały biurowe metalowe świetnie sprawdzą się w większości przypadków. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rozwiązań, które różnią się między sobą przede wszystkim wymiarami czy materiałem konstrukcyjnym. Dzięki temu klient ma możliwość doboru rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb. W chwili obecnej większość regałów wykonywana jest z metalu lub aluminium, które posiadają bardzo dobry stosunek parametrów wytrzymałościowych do wagi własnej. Dostępne są również warianty, w których zamiast metalu do konstrukcji stosowane jest tworzywo sztuczne. W takim przypadku jednak całe rozwiązanie charakteryzuje się znacznie niższą nośnością co dotyczy również pojedynczych półek.

Jeśli o półki chodzi one również mogą być zróżnicowane pod kątem materiału wykonania. Najbardziej wytrzymałe są te wykonane ze sprasowanej dykty oraz drzewa. W takiej konfiguracji często osiągają one nośność dochodzącą do kilkuset kilogramów na poziom. Jest to niezwykle ważne w przypadku umiejscowienia na nich segregatorów, które często mogą ważyć łącznie kilkadziesiąt kilogramów. Warto przewidzieć jednak pewien zapas, który może się przydać w momencie, gdy konieczne będzie przechowanie innych przedmiotów niż segregatory.