Linia technologiczna z wykorzystaniem wycinarek laserowych

Tworzywa miękkie takie jak pleksa, drewno, stal czy ceramika znakomicie nadają się do poddawania obróbce termicznej pod wpływem głowicy laserowej. Dzięki temu możliwe jest wdrażanie takich koncepcji jak np. podziękowania i wyróżnienia. Do technologii cięcia laserowego możemy zaliczyć takie procesy realizacyjne jak: cięcie przez odparowanie, topnienie i wydmuchiwanie oraz cięcie przez wypalenie.

Atuty zastosowania techniki cięcia laserowego

tanie cięcie plexi laseremWdrożenie na rynek technologii pozwalającej na kształtowanie oraz zdobienie przedmiotów użytkowych z zastosowaniem głowicy laserowej charakteryzuje się przede wszystkim szybką oraz dokładną realizacją pracy. Warto zwrócić uwagę, że dzięki wykonaniu prac projektowych z użyciem lasera bezpośrednio po zakończonej obróbce krawędzie są gładkie i czyste. Ponadto głowice laserowe umożliwiają osiąganie dużych szybkości, co w pozytywny sposób wpływa m. in. na realizację prac w obrębie produkcji seryjnej, a uniwersalność i nowoczesna technologia pozwala na zastosowanie szerokiego zakresu materiałów, które możemy poddać obróbce za pomocą lasera. Wycinarki do tworzyw miękkich pozwalają na wdrażanie zaawansowanych procesów linii technologicznych poprzez pełną kompatybilność z programami do grafiki wektorowej, dzięki czemu nie mamy ograniczeń względem kształtów wycinanych elementów. Jeżeli chodzi o tanie cięcie plexi laserem, to ceny uzależnione są bezpośrednio od gabarytów oraz grubości zastosowanego materiału. W przypadku bardzo skomplikowanych wzorów formatek, dobrze jest uprzednio przesłać projekt do firmy, z którą planujemy nawiązać współpracę. To pozwoli nam precyzyjnie określić wartości w kosztorysie oraz zniwelować ewentualne błędy tudzież niedociągnięcia projektowe.

Mamy możliwość zastosowania materiałów typu pleksa w grubości od 4,50mm do 20mm i odpowiednio do zastosowanej grubości tworzywa powinniśmy przygotować się na średni koszt od 2,04zł/1mb w przypadku najcieńszych materiałów aż do 68,29zł/1mb dla najgrubszych dostępnych tworzyw do których możemy zaliczyć m. in. akryl, tworzywa typu PMMA oraz polimerkan metylu.