Klucz do efektywnego sprzątania

Sprzątanie najczęściej nie jest ulubioną czynnością właściciela domu lub mieszkania. Bywa, że kojarzy się z godzinami spędzonymi na uporczywym szorowaniu powierzchni, które jednakże nie daje oczekiwanych rezultatów. Można ułatwić sobie pracę, wyposażając się w odpowiednie środki czyszczące, które gwarantują zadowalający efekt.

Mycie szyb i okien

płyn do mycia szybJeżeli nasze meble i podłoga nie są białe, z łatwością doprowadzimy je do względnej czystości. Dywany można solidnie odkurzyć i wyprać specjalnym proszkiem lub pianką, a panele i płytki dokładnie przetrzeć mopem. Meble natomiast wyczyścimy z kurzu ściereczką z mikrofibry i nabłyszczymy specjalnym środkiem. Trudniej jest niestety doczyścić przeszklenia oraz kabiny prysznicowe. Niezależnie od tego, czy szyba wykonana jest z prawdziwego szkła, czy plexiglassu, matowieje pod wpływem zabrudzeń i traci przejrzystość. Okna wystawione są na ciągłe działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcze, pyły i osady oraz zanieczyszczenia biologiczne. Pozbędziemy się ich, jeśli wybierzemy wydajny płyn do mycia szyb. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając taki środek? Po pierwsze powinniśmy zadbać o to, aby był uniwersalny, czyli nadawał się także do czyszczenia luster i kabiny prysznicowej. Kolejną istotną kwestią jest to, czy płyn nie zostawia smug, oraz czy będzie odpychał krople wody. Powinien również usuwać zabrudzenia tłuste. Bardzo ważne jest także to, aby był przyjazny dla środowiska, czyli najlepiej zainwestować w środek ekologiczny.

Wybór odpowiedniego płynu do mycia szyb może znacznie ułatwić utrzymywanie czystości i skrócić czas sprzątania. Wybierzmy taki, który nie będzie wymagał szorowania, usunie różne typy zanieczyszczeń, będzie nadawał się do różnych powierzchni szklanych, a przy tym będzie zawierał składniki bezpieczne dla ludzi i przyrody.