Pieluchy z flaneli

 

Kompletowanie wyprawki dla maluszka, jest z pewnością miłym doświadczeniem dla przyszłej mamy. Przy wyborze produktów dla dziecka, kieruje się ona jakością, bezpieczeństwem i przydatnością, gdyż najlepiej kupować produkty niezbędne.

Z czego jest wykonana pieluszka flanelowa?

Pieluchy flaneloweKilka dekad temu, nie było popularnych jednorazowych pieluszek, więc nasze mamy i babcie, musiały korzystać z pieluszek tetrowych, które służyły jako zabezpieczenie przed przesikaniem. Tetrowe mają bardzo szerokie zastosowanie, ale poza nimi znajdziemy także bambusowe czy pieluchy flanelowe. Te ostatnie są wykonane ze stuprocentowej bawełny o nieco grubszym splocie, dzięki czemu są bardziej sztywne niż popularne tetrowe. Mają równie szerokie zastosowanie i są tak samo bezpieczne dla maluchów. W sklepach z artykułami dla niemowląt, znajdziemy przeważnie flanelowe pieluchy w różnych kolorach lub z nadrukowanymi wzorami. Mogą one służyć jako przykrycie malucha w gorące dni, chłonny ręcznik kąpielowy czy jako otulacz. Wiele dzieci lubi się przytulać do miękkich materiałów, a pieluszka flanelowa świetnie się sprawdza, bo jest lekka i bardzo przyjemna w dotyku. Pieluszki można kupować na sztuki lub w kompletach, gdyż nie są one drogie. Flanelowe modele najczęściej kosztują od trzech do nawet pięciu złotych za sztukę, kupując je pojedynczo. Decydując się na zestaw, na przykład pięciu sztuk, możemy liczyć na niższą cenę. Kiedy pieluchy nie będą już potrzebne, mogą służyć jako kocyk lub śliniaczek czy chusta na głowie.

Większość pieluszek oferowanych w sklepach, posiada jeden uniwersalny rozmiar – osiemdziesiąt na osiemdziesiąt centymetrów. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do wielu celów i sprawdzą się nie tylko w domu, ale także na spacerze czy w podróży.