Jak wyhodować zdrowego królika?

Mieszkając na wsi wiele osób ma możliwość hodowli własnych zwierząt. Część z nich jest przeznaczona do dalszej odsprzedaży, a niektóre są hodowane hobbystycznie ponieważ ich doglądanie i pielęgnacja sprawia radość hodowcy. Niemniej jednak każde zwierze wymaga odpowiedniego środowiska naturalnego, w którym może spokojnie żyć i się rozwijać. Konieczne jest również karmienie właściwym pokarmem.

Jak wybrać paśnik dla królika?

paśniki dla królikówMusi być on również odpowiednio podawany zwierzakowi. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie właściwego przyrostu masy ciała, a także ogólnego zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku królików, które są hodowane w klatkach. Do ich właściwego rozwoju potrzebny jest szereg akcesoriów towarzyszących. Przykładem mogą być chociażby korytka, gdzie wsypywany jest pokarm suchy czy poidła, z których króliki pobierają wodę. Uzupełnieniem wyposażenia klatki są paśniki dla królików, w których najczęściej umieszczane jest siano. Tego typu osprzęt może być zamontowany praktycznie w dowolnej klatce. Z reguły jego instalacja ogranicza się do przykręcenia dwóch wkrętów do płyty bocznej klatki. W większości sprzedawanych na rynku paśników w zestawie dostępne są śrubki, które również umożliwiają przytwierdzenie paśnika do podłoża. Warto wspomnieć, że tego typu akcesoria nadają się do hodowli wszystkich ras. Kolejnym ważnym aspektem jest materiał wykonania.

Większość dostępnych modeli jest wykonywana ze stali, która jest odporna na warunki atmosferyczne, a także wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Dzięki trwałości materiału takie rozwiązanie może być wykorzystywane zarówno w hodowli wewnętrznej jak i zewnętrznej. Jak widać żeby zapewnić dobre warunki chowu zwierzętom konieczne jest zakupienie odpowiednich akcesoriów, które umożliwiają podawanie wody czy pokarmu.