Rodzaje i właściwości odkurzaczy

Obecnie w sklepach z RTV i AGD mamy ogromny wybór w różnego rodzaju sprzętach. Nawet odkurzaczy do sprzątania mamy kilkanaście. Od tradycyjnych modeli odkurzaczy workowych do zaawansowanych technologicznie odkurzaczy piorących lub wodnych. Odkurzacze bez worków, a jedynie z pojemnikiem na wodę stają się coraz bardziej popularne.

Odkurzacze z pojemnikiem na wodę

odkurzacz bezworkowy wodnyCoraz częściej wybieranym typem odkurzaczy są odkurzacze wodne. Cieszą się ogromną popularnością ze względu na fakt, iż pyłki kurzu wpadają bezpośrednio do pojemnika z wodą. Są w sprzedaży także odkurzacze bezworkowe, zanieczyszczenia w nich zostają zawirowane poprzez powietrze, a następnie trafiają do plastikowego pojemnika. Dużą zaletą tego typu odkurzaczy są  małe koszty eksploatacji.  Odkurzacze bezworkowe wymagają od użytkownika wyłącznie częstego oczyszczania pojemnika, bez konieczności zakupu nowych worków. Odkurzacz bezworkowy wodny wyposażony jest w filtr wodny. Taki odkurzacz przyda się przy czyszczeniu wszelkiego rodzaju armatury, okien oraz luster. Zanieczyszczenia gromadzone są w pojemniku z wodą. Może używać go również przy użyciu pary. Najczęściej siła ssania takiego wodnego odkurzacza jest regulowana w 4 poziomach mocy. Cena za taki odkurzacz zaczyna się od 300 złotych i zależy od jego parametrów.

W każdym domu z pewnością znajdziemy odkurzacz. Bez względu na to czy w naszym mieszkaniu przeważają wykładziny i dywany czy panele lub parkiet. Odkurzaczem zbierzemy więcej i bardziej dokładnie wszystkie zanieczyszczenia. Począwszy od drobnych zabrudzeń w postaci okruszków. Odkurzacze bezworkowe są droższe lecz nie wiążą się z późniejszym zakupem wymienialnych worków, które są zazwyczaj jednorazowe. Taki sprzęt dobrej klasy posłuży nam kilka długich lat.