Jak dobrać odpowiednie lampy do biura?

Jednym z ważniejszych etapów prac wykończeniowych domu czy biura jest montaż oświetlenia. W zależności od charakteru miejsca docelowego, będzie ono wyglądało w sposób zróżnicowany. Jeśli chodzi o nasze mieszkanie, możemy sobie pozwolić na większą swobodę i ekstrawagancję niż w przypadku aranżacji wnętrza miejsca pracy.

Typy lamp i ich charakterystyka

lampy linioweNajbardziej prostym, a przy tym pasującym do każdego pomieszczenia rodzajem świetlówek są lampy liniowe LED. Szeroki wybór oferowany przez ich wytwórców z całą pewnością pozwoli na zakup artykułów najlepiej odzwierciedlających nasze potrzeby i oczekiwania. Zanim rozpoczniemy przeglądanie dostępnych modeli, warto ustalić jaką mocą i jasnością mają się one cechować, a także produkty o jakich wymiarach będą najbardziej pasowały do danego lokalu. Lampy LED charakteryzują się stosunkowo niskim poborem energii, a także długim okresem działania. Inną ich zaletą jest kilka możliwości montażu. Obejmują one między innymi umieszczenie lamp płasko przy suficie lub dekoracyjne podwieszenie ich na stalowych linkach, z opcją regulacji odległości obudowy od stropu. Istotnym aspektem jest również odpowiednie dobranie żarówek, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor roztaczanego przez nie światła. Jednym osobom pracuje się lepiej przy oświetleniu białym, zaś drugim przy tym koloru bardziej żółtego. Warto skonsultować tę kwestię ze swoimi pracownikami.

Wybór lamp do miejsca pracy nie jest łatwym zadaniem. Przed złożeniem finalnego zamówienia trzeba bowiem rozważyć wiele czynników, także tych związanych pośrednio z kwestiami BHP. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dobrym pomysłem jest zasięgnięcie profesjonalnej porady, na przykład w markecie budowlanym, sklepie specjalistycznym lub też u samego producenta.