Izolacja poddaszy pianką

 

W ostatnich latach można było dostrzec, że sporo osób zdecydowało się na zainwestowanie w ocieplanie swoich domów. Jest to bardzo dobry pomysł bowiem przez brak izolacji termicznej z wnętrza naszego domu uchodzi ogromna ilość ciepła. Jednorazowa inwestycja w solidną izolację termiczną może się okazać świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, które musielibyśmy wydać na ogrzewanie.

Pianka PUR do izolacji termicznych

izolacje termiczne poznańJakiś czas temu w branży budowlanej pojawiła się pianka poliuretanowa. Obecnie spotkać ją można również pod nazwą „pianka PUR”. Stosowanie tej substancji do ociepleń okazało się strzałem w dziesiątkę. Jeśli mowa o kwestii jaką są izolacje termiczne Poznań jest miastem, w którym coraz więcej osób przejawia zainteresowanie ociepleniem z użyciem pianki poliuretanowej. Oprócz pianki PUR obecnie w sprzedaży jest również pianka PIR. Jej nazwa wzięła się od głównego składnika i rozwinięciem skrótu jest pianka poliizocyjanurowa. Jest ona nieco lepsza od pianki PUR z tego powodu, że jest niepalna. Niemniej jednak zarówno jeden jak i drugi z wymienionych rodzajów pianki idealnie sprawdzi się do ocieplania poddaszy. Sporo osób decyduje się również na stosowanie pianki do ociepleń ścian. W tym wypadku stosuje się izolacje natryskowe pod dużym ciśnieniem. Pianka do takich zastosowań również jest nieco inna niż ta, którą stosujemy do powierzchni płaskich takich jak podłogi na poddaszu.

Zapewne wiele osób zdążyło już zauważyć, że pianka poliuretanowa oraz jej nowszy odpowiednik skutecznie wypierają styropian oraz wełnę mineralną. W naszym kraju można znaleźć już bardzo dużo firm zajmujących się tworzeniem izolacji natryskowych. Ofertę takich firm bez problemu znaleźć można w Internecie bowiem często firmy te prowadzą własne strony internetowe.