Idealny materac do sypialni

Osoby, które posiadają oddzielną sypialnię, przeważnie decydują się na duże, dwuosobowe łóżko, które będzie komfortowe i wygodne. Modeli takich łóżek jest bardzo dużo i różnią się nie tylko wielkością, ale również zastosowanymi materacami.

W jakim rozmiarze są materace?

materac 160x200 jaki wybraćUrządzając sypialnię możemy się zdać na gotowe rozwiązania jakie oferują nam liczne sklepy z wyposażeniem wnętrz lub meblami albo próbować samodzielnie zaaranżować jej wnętrze. Na pewno najważniejszym meblem jest łóżka, które dostaniemy w komplecie z ramą i materacem albo oddzielnie. Podstawą dobrego snu na pewno jest dobrze dopasowany materac, który musi nie tylko pasować wielkością i wysokością do ramy, ale też mieć odpowiednią twardość.  Jeżeli chcemy kupić materac 160×200 jaki wybrać model nie jest prosto, ponieważ na rynku znajdziemy je w wersji pianowej, sprężynowej i hybrydowej. Piankowe materace mogą być wykonane ze sprężystej pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej, która jako jedyna reaguje na ciepłotę naszego ciała oraz jego ciężar lub  hipoalergicznej i wysoce higienicznej pianki lateksowej. Drugim rodzajem są sprężynowe, z których najpopularniejsze są bonellowe, zapewniające doskonałą elastyczność i wsparcie na całej powierzchni oraz kieszeniowe, które zmniejszają odczucie ich występowania. Nowością są materace hybrydowe, w których znajdziemy sprężyny kieszeniowe i warstwę pianki, najczęściej termoelastycznej. Co do rozmiaru materaca, to największe są mierzące  dwieście na dwieście centymetrów.

Dobrze dobrany materac musi idealnie pasować do ramy i wystawać na odpowiednią wysokość. Można dodatkowo zastosować na nim materac nawierzchniowy, który zwiększa elastyczność i amortyzację podczas snu. Wszystkie dostępne modele na pewno znajdziemy najtaniej w internecie.