Grzejniki konkwektorowe

 

Tzw. konwektory zdecydowanie najlepiej swoją funkcję spełniają w pracy ciągłej w pomieszczeniach o szerokim charakterze. Są najlepszą alternatywą dla wodnych instalacji c.o. z grzejnikami ściennymi i centralnym kotłem grzewczym. Istnieje wiele modeli przeznaczonych do zawieszenia na ścianie i podłączenia na stałe, ale są także wersje przenośne wyposażone w nóżki lub kółka i przewód z wtyczką do gniazda 230 V.

Jak działa grzejnik konwektorowy?

grzejniki konwektoroweGrzejniki konwektorowe od termowentylatorów różnią się przede wszystkim wielkością, a wyglądem bardziej przypominają grzejniki wodne. Ich elementy grzejne osiągają niższą temperaturę i większą powierzchnię, a przepływ powietrza wokół nich jest mniej intensywny. W grzejnikach konwektorowych powietrze jest zasysane u dołu obudowy i po podgrzaniu wypływa przez poziomą kratkę umieszczoną na górze urządzenia. Do wymuszenia przepływu powietrza wokół elementów grzejnika nie jest potrzebny wentylator ze względu na naturalny ruch wynikający z unoszenia się ciepłego powietrza. Mimo że istnieją konwektory wyposażone w wentylator, to jeśli komuś zależy na zupełnej ciszy, to lepszy dla niego będzie grzejnik z naturalnym przepływem powietrza. Grzejniki konwektorowe mają wbudowany termostat, który może on być w wersji mechanicznej, elektronicznej lub posiadający zdalne sterowanie. Jego funkcją jest utrzymywanie w pomieszczeniu wybranej temperatury przez automatyczne włączanie i wyłączanie grzałki. Na rynku występują także modele mające wbudowany zegar sterujący pozwalający na zaprogramowanie czasu, w którym grzejnik ma pozostawać w trybie pracy.

Zakup grzejnika konwektorowego należy rozważyć w domu, w którym instalacja c.o. nie działa odpowiednio wydajnie lub gdy posiadamy domek na działce rekreacyjnej, w którym ogrzewanie jest potrzebne tylko kilka lub kilkanaście dni w roku.

Szczegółowe informacje o grzejnikach konwektorowych na: https://www.jaga.com.pl/

 

 

Opublikowany w Dom