Firma transportowa nie nadawała się do Kazachstanu

Zawsze pracowałem w logistyce. Ostatnio podjąłem współpracę z bardzo dobrą firmą na terenie Warszawy. Oczywiście województwo mazowieckie miało o wiele więcej możliwości i można było się rozwijać. Przedsiębiorca dla którego pracowałem był bardzo tajemniczą osobą.

Wybór dobrej firmy transportowej

firma transportowa z mazowieckiegoMusiałem załatwić jakiś pojazd do Kazachstanu. Mój klient był jubilerem i liczył na dyskrecję. W Kazachstanie, który jest położony w Azji znajdowała się ruda złota. On miał z nimi umowę i co jakiś czas musiał przewieść bardzo cenny surowiec. Ja jako logistyk musiałem wszystko bezpiecznie zorganizować. Oczywiście nikt nie mógł wiedzieć o cennym ładunku. Nawet kierowca miał mieć inne informacje na ten temat ze względu na olbrzymią stawkę, którą było złoto. Musiałem tylko poszukać jakiejś odpowiedzialnej firmy dostawczej. Transport ciężarowy i firma transportowa mazowieckie zupełnie się nie nadawały. Byłyby zbyt drogie na taką wielką trasę. Oczywiście w Kazachstanie ktoś musiał się odnaleźć dlatego od kierowcy był wymagany język rosyjski. Ciągle natrafiałem na spółki które bardziej prowadziły jakieś tanie przeprowadzki. Na dodatek były tylko kilka lat na rynku i zdecydowanie nie były odpowiednie do tak poważnych zleceń. Nie które dodatkowo oferowały przeprowadzki. Ja musiałem zmienić techniki poszukiwań, ponieważ wszystko było trzeba szybko zorganizować. Ostatecznie przeglądając firmy transportowe zadzwoniłem do kierowników kilku z nich. Jedna wydawała mi się najbardziej odpowiednia ze względu na jej doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt. Mój jubiler również chciał porozmawiać z zarządem tamtej spółki.

W grę wchodziły tak naprawdę olbrzymie pieniądze dlatego wszystko musiało zostać wykonane bardzo poufnie. Czasami zdarzały się przypadki, że taki samochód zostawał okradziony, a wtedy trzeba było wezwać policję. W takim zawodzie bardzo liczy się ubezpieczenie na surowce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *