Doświadczenie nabyte w fotografii

Swoje doświadczenie fotograficzne faktycznie kształtowałem już od wielu lat i wiem, że trzeba będzie uczyć się wykonywania zdjęć systematycznie. Byliśmy grupą paru znajomych, których faktycznie fotografowanie bardzo interesowało, dzięki czemu też mogliśmy wymieniać się codziennie swoimi doświadczeniami.

Fotografowie działający w branży

fotografiaWiadomo, im te doświadczenie w wykonywaniu zdjęć będzie większe, tym na pewno i rozpoznawalność ruszy się z miejsca. Fotografia ma to do siebie, że cechuje się wysoką jakością. Znajomy fotograf, z którym się spotkałem często mówił mi o swoich zleceniach, gdzie raz robił zdjęcia praktycznie samej parze młodej, a raz faktycznie musiał się wysilić, gdyż faktycznie zainteresowanie było duże, podobnie jak i same wydarzenie, w którym brał udział. Fotografia jako branża również jest ciekawa. Raz na jakiś czas trzeba faktycznie sprawdzić w internecie konkurencję i zobaczyć, jak prezentują się ceny, czy także jak wyglądają zdjęcia wykonane przez konkurencję. Oczywiście może okazać się, że ceny za takie same sesje zdjęciowe będą o wiele niższe od tych, które i wy prezentujecie na rynku, ale nie ma się co tutaj kierować ceną. Bardziej patrzeć na to, jak fotografia się rozwija i jak możecie dostarczyć jakość waszym klientom. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że to właśnie jakość wykonywanych zdjęć jest najbardziej atrakcyjną i pożądaną rzeczą.

W większości przypadków można powiedzieć, że jeśli porówna się dwóch fotografów, gdzie jeden będzie oferował zdjęcia wysokiej jakości, ale drogie, a drugi te same zdjęcia, ale znacznie taniej, to często i tak wybiera się opcję droższą myśląc, że jeśli cena jest wyższa, wyższa też jest jakość. Sama fotografia dotyczyć może nie tylko ślubów, ale i wesela, a także innych wydarzeń.