Do czego wykorzystywana jest suwnica pomostowa?

 

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w załadunku, rozładunku, przeładunku lub posiadające własne magazyny bardzo często dążą do maksymalnego ograniczenia czasu niezbędnego na wykonanie tych czynności. Niekiedy zdarza się, że produkowane przez firmę komponenty są niewymiarowe lub zbyt ciężkie, aby przetransportować je za pomocą wózków widłowych. Jak zatem radzić sobie z tego typu problemami?

Dla kogo zalecana jest suwnica pomostowa?

suwnice pomostoweAby ułatwić przedsiębiorcom funkcjonowanie w swoich magazynach, powstały specjalne suwnice pomostowe. Wykorzystywane są one w transporcie bliskim, co oznacza, że za ich pomocą transportuje się materiały wewnątrz magazynu, z magazynu na otwarty plac bądź wyłącznie na otwartym placu. Jest to konstrukcja montowana na specjalnych szynach przymocowanych przy suficie lub wolnostojącym, specjalnym rusztowaniu. W zależności od wybranego typu suwnicy ta może poruszać się pionowo, poziomo, a w niektórych przypadkach również na skos. Duże suwnice pomostowe obsługuje się pilotem, stojąc na ziemi lub dźwignią w kabinie operatora. Za pomocą haka, będącego nieodłącznym elementem suwnicy, podnosi się wielkogabarytowe towary i przenosi je, na przykład ze strefy przyjęć do strefy załadunku. W suwnice pomostowe powinni zaopatrzyć się właściciele magazynów, placów i hal przeładunkowych, hal produkcyjnych, centrów dystrybucji i każdego budynku, w którym przechowywane są lub do którego trafiają ciężkie towary, których transport za pomocą innych urządzeń nie jest możliwy.

Na zamontowanie tego typu urządzeń transportu bliskiego decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Cała konstrukcja oparta jest na projekcie, który właściciel przedstawia producentowi suwnic. Zgodnie z profilem działalności przedsiębiorstwa oraz potrzebami firmy, urządzenie jest projektowane, a następnie montowane w wyznaczonym miejscu.