Czy skórzane buty jeździeckie to dobry pomysł?

Jeździec bez odpowiedniego obuwia nie osiągnie zamierzonych efektów nawet pomimo wielu godzin spędzonych na treningach. Jazda konna w trampkach czy sportowych butach może wydawać się komfortowa, jednak w rzeczywistości może wywoływać spory dyskomfort u jeźdźca, a przy tym wpływać również na jego bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy.

Warto kupić skórzane buty do jazdy konno?

buty jeździeckie damskie skórzaneW sklepach z akcesoriami jeździeckimi można znaleźć sporo, różnego rodzaju obuwia do jazdy konno. Są to zarówno produkty tańsze – wykonane z gorszych materiałów, jak i droższe, do których produkcji wykorzystano między innymi skórę. Wbrew pozorom to właśnie obuwie skórzane cieszy się sporą popularnością i jest polecane przez wielu trenerów jeździectwa i osoby doświadczone. Dlaczego tak jest? Osoby początkujące mogą pokusić się o wybór tańszych butów, jak chociażby tych wykonanych z gumy – nie jest to zła decyzja, gdyż te wykonane ze skóry potrafią kosztować od kilkuset złotych to nawet kilku tysięcy. Są jednak warte swojej ceny z kilku prostych powodów. Obuwie można kupić w gotowych rozmiarach, jednak zazwyczaj jeźdźcy decydują się na wyprofilowanie swoich butów – jest to zalecane, aby zachować maksymalny komfort jazdy. Tym sposobem but jest dopasowany do rozmiaru stopy i jej kształtu. Z takich produktów korzystają zarówno Panie, jak i Panowie. Buty jeździeckie damskie skórzane niewiele się różnią w zastosowaniu od obuwia męskiego.

O ile skórzane buty należy pielęgnować, tak spora ilość zalet z pewnością zachęci do ich zakupu. Odpowiednio wyprofilowane obuwie jest wygodne, ciepłe, wytrzymałe, a dodatkowo elegancko prezentuje się na zawodach i konkursach jeździeckich. Właściwie uszyta podeszwa zapewnia stabilność podczas jazdy, a to wszystko przekłada się na komfort jeźdźca.