Czy warto zatrudnić DJ-a na wesele?

Kiedy zdecydujemy się zrezygnować z zespołu muzycznego i wybieramy DJ-a, to będziemy mieli z tego wyboru wiele korzyści. Zdecydowanie lepiej jest wybrać DJ-a, ponieważ mamy tutaj niższe koszty i opłacamy pracę oraz wyżywienie tylko jednej osoby. Dodatkowo mamy pewność, że uchronimy naszych gości przed ewentualnymi wpadkami, jakie mogłyby zostać spowodowane przez muzyków zespołu weselnego.

Kiedy zacząć szukać weselnego didżeja?

DJ na wesele - Poznań i okoliceKiedy chcemy znaleźć dobrego didżeja, to powinniśmy poszukiwania zacząć przynajmniej kilka miesięcy przed weselem, a najlepiej pół roku wcześniej. Najlepiej jest posiłkować się pocztą pantoflową i zapytać naszych znajomych lub kogoś z rodziny czy korzystali już z takich usług. W przypadku gdy byli zadowoleni, to nie będziemy musieli już sami przeszukiwać ogłoszenie w internecie, tylko skorzystać z pewnego polecenia. Natomiast w przypadku gdy nie mam takich możliwości, to powinniśmy umówić się z co najmniej trzema specjalistami w tej branży. Osobiste spotkanie pozwoli nam na zadanie dodatkowych pytań, a także sprawdzenie jaką muzykę preferuje dany DJ na wesele – Poznań i okolice to region, gdzie znajdziemy wielu profesjonalnych DJ-ów weselnych. Zawsze powinniśmy mieć również ustalony odpowiedni budżet finansowy, który możemy przeznaczyć na wynajęcie danego wodzireja. Najdrożsi i najlepsi na rynku najczęściej będą mieli zarezerwowane wszystkie terminy i ich koszt będzie wynosił w granicach 2000 zł. Dodatkowo przy wyborze odpowiedniego DJ powinniśmy zapytać, czy przeprowadzi on różnego rodzaju zabawy takie jak oczepiny, a także czy poprowadzi animację gości.

Sam program artystyczny jest bardzo ważną kwestią, ponieważ możemy zdecydować się na to, co oferuje nam DJ lub też przekazać swój własny plan na wesele. Doświadczony i dobry DJ, który grał już na wielu weselach będzie w stanie rozbawić i zaprosić do tańca każdą publiczność. Na sam koniec warto również sprawdzić jakim sprzętem będzie dysponował DJ.