Statystycznie co szósta osoba ma jakieś problemy z włosami, a około piętnaście procent ludzi zmaga się z poważnymi schorzeniami skórnymi mającymi wpływ na stan włosów. Pomocy można szukać w specjalistycznych gabinetach lekarskich.
Kiedy udać się do kliniki włosa?
Przy niewielkich zmianach skórnych na głowie, czy czasowym wypadaniu włosów, można sobie samodzielnie pomóc domowymi sposobami. Przydają się też produkty apteczne, które mają lecznicze składy działające na wiele dolegliwości. Jeżeli dotyczy nas poważniejszy problem, to może się okazać konieczna wizyta w specjalistycznym gabinecie. Klinika włosa jest miejscem, gdzie lekarze z dziedziny trychologi pomagają pacjentom walczyć z łysieniem i wszelkimi problemami związanymi ze skórą głowy. Także osoby zmagające się z nadmiernym owłosieniem ciała, mogą liczyć na pomoc w postaci laserowego usuwania włosów. Głównym celem kliniki jest zatrzymanie procesu wypadania włosów i stymulowania cebulek do wzrostu. W klinice włosa są diagnozowane i leczone łysienie, łuszczyca skóry głowy, łojotok, a także sucha i swędząca skóra głowy. Każdy przypadek wymaga innego sposobu leczenia, dlatego jest on indywidualnie dobierany do schorzenia na podstawie przeprowadzonych badań. Są one przeprowadzane za pomocą specjalnej kamery, dzięki której lekarz dokładnie widzi stan skóry na głowie i przygląda się z bliska łuskom włosów. Ponadto wykonywane są także badania z krwi, które dają informacje na temat poziomu kluczowych dla włosów pierwiastków.
Do kliniki najlepiej się udać, kiedy naszym włosom i skórze na głowie nie pomaga zmiana szamponu, produkty apteczne, czy domowe sposoby. Także kiedy jesteśmy obciążeni genetycznie jakimś schorzeniem, to lepiej od razu się udać na diagnozę do specjalisty.