Wykonywanie izolacji przeciwodnej ścian i fundamentów

Ochrona przed wilgocią to podstawowy element, na którym skupiają się osoby, wykonujące prace budowlane. Czy to będzie ściana czy fundament, w każdym wypadku musimy sprawdzać, czy postawiony element budowlany jest dobrze zaizolowany. Do wykonywania izolacji stosuje się specjalne produkty, umieszczane w wiaderkach czy workach. Często są to tak zwane płynne folie, idealnie nadające się do izolowania powierzchni.

Płynna folia jako izolacja przeciw wilgoci

izolacja przeciwwodnaWoda, która podcieka i przenika przez ściany, płytki czy tynki, może poczynić wiele poważnych szkód w naszym domu lub biurze. Dlatego tak ważne jest, aby do ściany czy innego elementu budowlanego, była dobrana dobra izolacja przeciwwodna. Zastosowanie tego typu izolacji jest polecane na przykład w łazience czy w okolicach kabin prysznicowych. W tego typu pomieszczeniach narażonych na wysoką wilgoć, możliwe jest zastosowanie specjalnych izolacji, połączonych z gruntami głębokopenetrującymi. Tak zabezpieczona powierzchnia będzie odporna na parę czy gorącą wodę, która jest obecna w łazience cały czas. Bardzo ważnym elementem tego typu izolacji jest ich elastyczność, co oznacza, iż mogą one być nie tylko bez trudu nanoszone, ale także trwale wypełniać ubytki i mikroszczeliny, którymi do tej pory wyciekała woda. W wielu wypadkach tego typu systemy i produkty uszczelniające przed wodą możemy stosować także w pomieszczeniach gospodarczych.

Jednym z tego typu pomieszczeń są garaże, gdzie możemy wykonać izolacje okolic progów i bram. To tam najczęściej napotykamy na dużą wilgoć, i w tych miejscach musimy położyć nowoczesne izolacje. Położenie tego typu izolacji nie powoduje groźnego zjawiska, jakim jest kondensacja czy zatrzymywanie wilgoci w jednym miejscu. Chronią przed tym przepuszczalne membrany.