Wtórne użycie wody deszczowej

Gdy, chcemy, aby nasze krzewy były piękne i rozrastały się każdego roku coraz bardziej, musimy o nie zadbać, jednak musimy również pamiętać, że jest to bardzo mozolna i ciężka praca, jednak efekty, które uzyskamy z pewnością nas zadowolą, i z pewnością upiększą naszą posesję.

Jakiej wody używać do podlewania?

zbiornik na wodę deszczowąJeżeli chcemy, aby nasza działka była piękna dzięki krzewom, które cudownie podkreślają resztę naszej posiadłości, musimy pamiętać o ich nawożeniu minimum dwa razy do roku najlepiej na wiosnę i jesień oraz o ich podlewaniu, jednak w tym przypadku musimy zapewnić im codziennie odpowiednią ilość wody, dlatego, aby uniknąć dużych kosztów wody, najlepiej jest wkopać zbiornik na wodę deszczową tuż przy rynnach, dzięki czemu podczas deszczu, woda, która spływając z dachu trafi do rynny nie wyląduje w ziemi koło domu, ale przyda nam się i będziemy mogli użyć ją wtórnie do podlewania krzewów i grządek w ogródku. Do zbierania wody deszczowej najlepiej użyć, jest plastikowe zbiorniki o pojemności 1000 litrów, które możemy zakupić w każdym sklepie budowlanym. Koszt takiego zbiornika to ok. 900 zł, jednak możemy kupić używany zbiornik. Zbiornik warto umieścić w takim miejscu, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzał, a zarazem będzie duży spadek, przez co woda popłynie sama dzięki fizyce. Bardzo często spotyka się, że zbiornik oddalony jest od domu, o jakieś 10m. a pod ziemią znajduje się rura setka, która łączy dwie najbliższe rynny, dzięki czemu nie widać jej.

Zbiorniki na wodę, są idealnym rozwiązaniem, jeżeli planujemy pobierać wodę każdego dnia, jednak podczas suchych dni niestety będziemy musieli, pobierać wodę z wodociągów, aczkolwiek mając darmową wodę, jesteśmy w stanie zaoszczędzić spore pieniądze, które możemy wydać w inny sposób.