Suche jedzenie dla kotów

Małe mruczące zwierzątka posiadają fanów na całym świecie. Koty są wielkimi pieszczochami, które uwielbiają jeść i spać, oraz być głaskane. Aby miały ładne futerko, zdrowe i mocne zęby i kości, to potrzebują właściwej karmy, która dostarczy im wszystkich witamin.

Jaką karmę wybrać dla kota?

karma sucha dla kotówZe zwierzętami jak z ludźmi, to co jedzą będąc kociakami, to to będzie im smakować w dorosłym życiu. Dając kotu od pierwszych tygodni życia, zaraz po odstawieniu przez kocią mamę, suchą karmę nauczymy naszego mruczka takich smaków i będzie do nich chętnie wracał przez całe życie. Karma sucha dla kotów jest sprzedawana w wariantach dla małych kociąt z większą ilością witamin i składników niezbędnych do wzrostu, oraz dla dorosłych kotów. Poza karmą trzeba kotu zapewnić stały dostęp do bieżącej wody, gdyż przy takim żywieniu kot potrzebuje sporo wody. Karma dorosłych kotów dzieli się jeszcze na tą dla kotów kastrowanych i tych, które nie zostały poddane temu zabiegowi. Zwykle kanapowce potrzebują nieco mniej dziennej dawki kalorii, ponieważ nie mają szansy ich spalić nie wychodząc z domu. Aby małe futerkowce miały zapewnioną zróżnicowaną dietę, należy mieszać suchą z mokrą karma. Suchą dostaniemy o smaku kurczaka, wołowiny, oraz ryby, a mokra jest sprzedawana w puszkach z galaretką, lub sosem. Ilość pożywienia trzeba dopasować do wagi i wieku kota, a smaki można dowolnie miksować. Oczywiście raz na czas warto nagradzać naszego pupila jakimiś smakołykami, które możemy kupić w sklepach zoologicznych.

Sucha karma ma dość długą datę ważności więc możemy ją spokojnie przechowywać w firmowym opakowaniu, albo w metalowej puszcze. Koty uwielbiają jeść i często czuwają przy misce przez większość dnia, dlatego trzeba pilnować ilości jaką dziennie spożywa nasz kot.