Strony dla każdego

Jako grafik specjalizowałem się przede wszystkim w tworzeniu materiałów reklamowych, jednak zauważyłem pewną niszę, a także bardzo szybko rozwijającą się branżę, jaką są strony internetowe. W tamtych czasach faktycznie niewiele osób decydowało się w ogóle na posiadanie własnej strony, gdyż było to dopiero wprowadzane na rynek.

Nisza w projektowaniu stron

Projektowanie stron Częstochowa

Stwierdziłem więc, że podobnie jak w przypadku materiałów reklamowych projektowanie stron internetowych, również będzie konieczne dla każdego z klientów, który chce mieć własną stronę. Strony internetowe to nie tylko informacje na niej zawarte, ale to w jaki sposób są one przekazane. Wielu z moich klientów decyduje się na przedstawienie wszystkiego przy pomocy bardzo atrakcyjnej grafiki, za którą jestem odpowiedzialny. Stworzenie takiej grafiki przede wszystkim polega na bieżącej komunikacji z klientem, aby ten mógł dokładnie panować nad wszystkim na każdym etapie realizacji. Po wypełnieniu briefu przez klienta dopiero zabierałem się do pracy i już po paru dniach klient może obejrzeć projekt internetowej strony w postaci graficznej, która następnie musi być zlecona do oddziału programistycznego w wybranej przez klienta firmie. Projektowanie stron Częstochowa jest więc złożonym procesem, jednak o tym też pomyślałem podejmując współpracę z firmą, która zajmuje się tak zwanym kodowaniem strony, czyli przekształcaniem mojej grafiki na kod, dzięki czemu cała strona internetowa będzie wyglądała po prostu ładnie i prezentowała się atrakcyjnie w oczach potencjalnych klientów.

Teraz za każdym razem, kiedy natrafiłem na stronę internetową, która zwróci moją uwagę, gdyż posiada bardzo atrakcyjne grafiki dobrze wiem, że została stworzona przez kilka tygodni, jak nie miesięcy, gdyż tworzenie własnej strony to długofalowy proces, który musi być dobrze zaplanowany, aby przede wszystkim inwestycja była udana.