Produkcja zbiorników polipropylenowych

Indywidualne zbiorniki z polipropylenu obejmują spadzisty zbiornik o wysokiej wydajności, niskiej cenie i łatwej w użyciu konstrukcji. Producenci produkują również szeroką gamę niestandardowych przedziałów do zbiorników, od małych do dużych, do użytku z każdym typem zbiornika. 

Jak powstają zbiorniki polipropylenowe?

zbiornik polipropylenowy na ciecze żrąceProdukują również niestandardowe zbiorniki polipropylenowe w szerokim zakresie rozmiarów, od małych do dużych, do stosowania z każdym typem zbiornika, o wysokiej wydajności i niskiej cenie. Inżynierowie KCH używają zautomatyzowanej spawarki doczołowej i szerokiej gamy zaawansowanych technologicznie narzędzi do produkcji zbiorników z polipropylenu.  Wielu producentów posiada tokarki i frezy CNC, które łączą zgrzewanie doczołowe i ręczne wytłaczanie w celu zapewnienia kompletnego produktu. Podczas spawania wytłaczanego na materiał nakładana jest gruba, jednolita spoina, co eliminuje potrzebę wielokrotnych przejść pręta. Materiał pręta jest wyciągany ze szpuli, wytłaczany i staje się całkowicie stopionym pasmem, które nakłada się w obszarze spawania. Stopione granulki polipropylenu są wtryskiwane do otwartej wnęki formy, która jest następnie zaciskana. Ogrzany polipropylen jest chłodzony przez cyrkulację wody i innych cieczy przez układ chłodzenia wewnątrz formy, który wykorzystuje odzyskane ciepło. Pod wysokim ciśnieniem polipropylenowy zbiornik przechowuje tyle ciepła, że ​​można go usunąć z form. Tak powstaje na przykład zbiornik polipropylenowy na ciecze żrące. Unikalne właściwości i możliwości dostosowania zbiornika polipropylenu umożliwiają bezpieczne przechowywanie szerokiej gamy płynów, w tym chemikaliów i farmaceutyków.

Jest odporny na różne chemikalia i ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, takich jak urządzenia medyczne. Ponadto toleruje  wysokie temperatury do 200 stopni Celsjusza, o ile materiał jest przechowywany w temperaturze co najmniej 100 stopni Celsjusza.