Pracownicy z Ukrainy – gdzie ich szukać?

Coraz większa grupa polskich przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie pracowników ze wschodu, którzy posiadają spore doświadczenie w wielu branżach. Mowa tutaj głównie o przemyśle budowlanym i produkcyjnym. Do tego taka forma zatrudnienia jest zwykle korzystniejsza pod względem stawek w porównaniu do polskich pracowników.

Jak legalnie zatrudnić Ukraińca?

gdzie znaleźć pracownika z ukrainyNajważniejsze, aby spełnić wszystkie formalności dotyczące zatrudnienia i sprowadzenia do kraju pracowników z za wschodniej granicy. Jeśli ktoś się zastanawia, gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy i jak dopełnić wszystkich formalności, to powinien zgłosić się do profesjonalnej agencji pracy. Wystarczy przedstawić swoje oczekiwania przedstawicielowi takiej agencji, uwzględnić stanowisko oraz liczbę potrzebnych pracowników oraz określić stawki. Agencja zajmuje się całą resztą, czyli zorganizowaniem pozwolenia, zakwaterowania oraz transportu Ukraińców. W określonym dniu wykwalifikowani pracownicy stawią się na miejscu zatrudnienia gotowi do pracy. Wszystkie kwestie są ustalane wyłącznie z agencją i to ona później rozlicza się z każdym pracownikiem. Oczywiście można pokusić się o samodzielne zorganizowanie zatrudnienia osób z Ukrainy, jednak wymaga to naprawdę poświęcenia sporo czasu i spełnienia masy warunków w polskich i zagranicznych urzędach. Korzystniej podjąć współpracę z doświadczoną agencją.

Ogromną zaletą zatrudnienia pracowników przez agencję jest możliwość uzyskania dodatkowych specjalistów zarówno na stałe, jak również na określony czas, na przykład w sezonie czy w sytuacji, gdy firma potrzebuje dodatkowego wsparcia, by zakończyć zlecenie w terminie. Stawki ustalane z agencją są bardzo korzystne, patrząc na fakt, że pracodawca tak naprawdę nie musi się niczym martwić a jedynie podpisuje umowę z właścicielem agencji.