Polecane pędzle do makijażu oka

Kobiety, które lubią się malować z pewnością mają kosmetyczka pełną kosmetyków i różnego rodzaju akcesoriów do malowania. Te drugie to oczywiście gąbki, pędzle i tym podobne. Pędzelki przydadzą się do rozcierania, nakładania oraz blendowania różnych kosmetyków.

Pędzelki z naturalnego włosia

pędzle do malowania oczu zestawZdecydowanie jeśli chodzi o pędzle do malowania oczu zestaw powinien składać się z kilku rodzajów pędzelków. Oczywiście najlepsze pędzelki są wykonane z naturalnego włosia a, które nie wypada i można je łatwo utrzymać w czystości. Jedne pędzelki mniejsze posłużą idealnie do nakładania cienia na powiekę. Takim pędzelkiem możemy zaznaczyć pięknie dolną i górną linie powieki. Ponadto te pędzle służą także do przyciemniania zewnętrznych oraz rozjaśniania wewnętrznych kącików oka. Następne trochę większe służą idealnie do rozprowadzania cienia na całej powiece oka. Kolejne trochę gęste włosie posłuży idealnie do Blendowania cienia na całej powiece. Oczywiście rodzajów pędzli jest bardzo dużo. Niektóre zestawy zawierają tylko trzy sztuki, natomiast inne aż 10 sztuk pędzli. Cena oczywiście zależy od zestawu oraz rodzaje włosia. Z pewnością w drogeriach znajdziemy pędzelek za pięć jak i 150 zł. Wszystko zależy od naszych funduszy i od tego co oczekujemy od takiego pędzla. Zdecydowanie inwestować w takie akcesoria powinny osoby, które na co dzień zajmują się profesjonalnie makijażem.

Nie wszystkie kobiety malują powieki cieniami. Jedne używają tylko fluidu lub pudru, bronzera lub różu i tuszu do rzęs. Jeżeli jednak kobieta maluje cieniem powieki to powinna mieć odpowiednią pacynką lub pędzel do nakładania i rozcierania cienia. To jest niewątpliwe ważna cześć każdej kosmetyczki. Oczywiście w każdej drogerii dostępne są takie pędzle, często w przystępnej cenie.