Plusy palenia drzewem

Mamy wiele możliwości wyboru rodzaju stosowanego opału. Osoby mieszkające w miastach zazwyczaj ocieplają swoje domy i mieszkania przy użyciu centralnego ogrzewania. Problem wyboru najlepszego rozwiązania w kwestii opału ich nie dotyczy. Do mieszkania przyporządkowana jest bowiem forma ogrzewania: gazowe, miejskie lub elektryczne. Najbardziej ekonomiczne jest ogrzewanie miejskie, największej kosztować nas będzie natomiast elektryczne.

Jaki rodzaj opału wybrać?

drewno opałowe sprzedawane w rybnikuMieszkańcy wsi, małych miasteczek oraz posiadający domy na obrzeżach miast co roku muszą zdecydować o formie ogrzewania swojego mieszkania. Niezależnie od wielkości i rodzaju zainstalowanego pieca jako opału użyć można drewna, miału lub węgla. Najtańsze jest drewno, a najdroższy dobry jakościowo węgiel wydobywany w kopalni w Katowicach. Górnicy pracujący w tym miejscu mają trudną pracę, ale żaden inny węgiel wydobywany na terenie naszego kraju nie jest tak wydajny. Drzewa wycinane są w wielu miejscach, począwszy od lasów aż do rozległych puszczy. Oczywiście w celu wycinki drzew trzeba uzyskać odpowiednią zgodę wydawaną w urzędzie miasta lub gminy przez burmistrza albo wójta. Niedozwolone jest samowolne ścięcie jakiegokolwiek drzewa, nawet jeżeli znajduje się ono na naszej posesji. Niewątpliwie największym plusem ogrzewania mieszkania drewnem jest jego dostępność. Węgiel kupimy tylko na terenach miejscowości, w których znajdują się kopalnie. Drzewo dostępne jest natomiast w każdym województwie. Drewno opałowe sprzedawane w Rybniku można nabyć na targu i w sklepie wielobranżowym w centrum miasta.

Osoby używające drewna jako opału mogą stosować zakupiony materiał nie tylko do ogrzewania mieszkania, ale również biur. Węgiel został wycofany do ocieplania biurowców w 2015 roku. Dzięki temu w miastach powietrze jest lepszej jakości. Ogrzewanie biur drewnem zmniejsza zagrożenie smogiem.