Ogrodzenia panelowe – jak wykonywać?

Podmurówka betonowa to część bardzo wielu ogrodzeń. Zarówno dzięki niej możemy zamontować siatki, panele czy też nawet ogrodzenia drewniane. Jednak żeby nasze ogrodzenie spełniało swoje funkcje to musimy wykonać ją właściwie.

Niestabilne ogrodzenie panelowe

ogrodzenia paneloweInaczej musimy się liczyć z takimi konsekwencjami, jak niestabilne ogrodzenie panelowe, gnąca się siatka ogrodzeniowa, czy też ogrodzenie które będzie się stopniowo przekrzywiać. Dodatkowo taka podmurówka betonowa może porastać mchami i grzybami, co nie tylko wygląda bardzo nieestetyczne, ale może naruszać jej strukturę i niszczyć ją. Dlatego też należy wszystko idealnie zaplanować, żeby potem tego nie żałować. Przede wszystkim musimy użyć do tego dobrej jakości betonu. Powinien być on twardy i mocny. W razie potrzeby możemy dodać domieszek do betonu, żeby go dodatkowo wzmocnić. Przydatne będą też impregnaty do betonu, które chronią go przez wspominanymi grzybami, porostami i mchami. Do tego tez wszystko powinno być równo ułożone i wytyczone. Podmurówka betonowa musi być prosta i równa, bo inaczej ogrodzenie nie będzie na niej dobrze osadzone. Dlatego też trzeba zadbać o wygładzenie powierzchni betonu. Przed jej wylewaniem oczywiście trzeba wykopać rów w ziemi i postawić drewniane wsporniki z dwóch stron, co zapobiega wylewaniu się betonu. Muszą być one większe, żeby tak się nie stało.

Różne wzory ogrodzeń znajdziecie pod adresem www.ogrodzenia-elpaso.pl

Wtedy możemy zamontować ogrodzenie panelowe. Nie każdy rodzaj ogrodzenia oczywiście wymaga takiej podmurówki betonowej. Ogrodzenie betonowe jest jednym z takim ogrodzeń. Również całkowicie drewniane ogrodzenie będzie się trzymało na drewnianych wspornikach, a nie na betonowej podmurówce.

Opublikowany w Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *